Сеопфатна Про АВ / ИТ HDMI Аудио/Видео Кабел
  • Неодамнешно

Сеопфатна Про АВ / ИТ HDMI Аудио/Видео Кабел

DEN 3.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Тип на кабел : HDMI Должина на кабелот : 15 стапки. Конектор На Првиот Крај : 1 x HDMI Машки Дигитални Аудио/Видео. Конектор На Вториот Крај : 1 x HDMI Машки Дигитални Аудио/Видео. Конектор Позлата : Злато. Сеопфатен Микрофлекс ПРО АВ/Сертифициран 4k60 18g HDMI кабли со Голема Брзина беа дизајнирани специјално за тесните простори со кои се соочуваат интеграторите на комерцијалниот и станбениот систем, како и професионалци за технологија во образованието, корпорациите, владата, богослужбите и другите комерцијални средини кои бараат. Micro Flex Pro AV/СЕРТИФИЦИРАНИ 18g 4 K HDMI кабли со Голема Брзина имаат дизајн со низок профил и не слушнале за флексибилност што ги прави совршени за употреба во кутии за пристап до површината, лавици за опрема и други тесни простори, вклучително и зад рамни панели каде што просторот е ограничен. Микрофлекс ПРО АВ/Сертифицирани 18g 4 K СО Голема Брзина HDMI кабли се опремени со сите најнови HDMI карактеристики вклучувајќи Ултра HD 4k@60 Hz 4 : 4 : 4 chroma земање примероци и 18gbps пропусен опсег рејтинг (крај до крај), пренос На висок Динамички Опсег (HDR) видео, Етернет, Длабока Боја , До 32 аудио канали СО лак и поддршка за широк агол театарски 21 : 9 Сооднос. Сите овие карактеристики се вклучени во кабел со глава на конектор И О. тоа е до 40% помало од традиционалните HDMI кабли ексклузивниот Приклучок за Прицврстување на Сеопфатен помага да се обезбеди поврзување со сила на задржување до 16 килограми за да се спречи каблите да бидат ненамерно исклучени и не сакани сервисни повици! Други ексклузивни карактеристики се сеопфатни индикатори За Должина на кабелот Со Сигурна Должина кои јасно ја означуваат должината на секој кабел на калапот за конектор - огромни заштеди на време за интегратори и монтери кои постојано средуваат должини подготвување за работа! Тројно професионално одделение 85% конзервирана бакарна плетенка заштитен обезбедува супериорно отфрлање на ем и рф пречки. Нашето уникатно олеснување на оптоварувањето и ултра-флексибилната јакна обезбедуваат ненадмината издржливост за цел живот безгрижна употреба.