МАСЛО За МАСАЖА, АЛОЕ Вера, 128 Мл - Професионална Терапија За Масажа На Целото Тело, Маникир , Педикир-Опуштете Ги Болните Мускули и Поправете Ја Сувата Кожа, Подобрен
  • Неодамнешно

МАСЛО За МАСАЖА, АЛОЕ Вера, 128 Мл - Професионална Терапија За Масажа На Целото Тело, Маникир , Педикир-Опуштете

DEN 446.40

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Терапевтска спа Масажа и дневен лосион за тело : Лосион За Масажа Со Терапија За Лекување На Пронајл е повеќенаменски лосион што треба да се користи топол за релаксирачка ароматерапевтска масажа или секојдневно како лосион за целото тело, бидејќи длабоко ја навлажнува и условува кожата, рацете и стапалата Професионален мани-педи : Особено формулиран за спа терапевтски третмани, нашиот лосион може да се користи и за маникир и педикир со топло масло/топол лосион бидејќи ги омекнува кутикулите, ги условува ноктите и ја навлажнува и ја храни сувата, сензибилизирана кожа, оставајќи ги со меко, мазно и кадифено чувство. Алое Вера има лесен, зелен и воден мирис кој промовира свежа атмосфера. Алое Вера е гел од лисјата на растенијата од алое кој има голем опсег на омекнување и лековити својства за кожата. Неговите својства помагаат да се одржи кожата чиста, хидрирана, природно навлажнета, истовремено намалувајќи го воспалението во кожата. Специјални Состојки : Изработени Од Природни Масла како Масло од Семе Од Јојоба и Масло од Пченични Никулци, нашата формула е богата Со Витамин Б & Е, Амино Киселини, Омега 3 и 6 масни киселини, Пантенол и Зајакнување На Протеините за супериорна исхрана и навлажнување. Гордо произведени во САД : Сите наши производи се направени во САД и специјално направени со најквалитетни состојки. Имаме привилегија на глобално учество во индустријата за лична нега од 1987 година.