Бруклин Ботаника Хималајска Сол Пилинг За Тело и Пилинг За Тело Од Лубеница-Навлажнувачки И Пилинг Тело, Лице, Рака, Пилинг За Нозе-Се Бори Со Фини Линии , Брчки-Одли?
  • Неодамнешно

Бруклин Ботаника Хималајска Сол Пилинг За Тело и Пилинг За Тело Од Лубеница-Навлажнувачки И Пилинг Тело, Лице, Рака,

DEN 271.20

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

ПИЛИНГ ЗА СОЛ ЗА ПИЛИНГ - овој пилинг за тело за пилинг може нежно да ја ексфолира кожата и да ги отстрани сувите и мртвите клетки од кожата Пилингот ќе промовира свежа, поздрава и помлада кожа. Исто така, може да ја подобри ефикасноста на локалните производи за нега на кожата бидејќи кожата ќе може да го апсорбира навлажнувачот и да го задржи подолго. Совршен за употреба како пилинг за стапала за меки, мазни стапала. НАВЛАЖНУВАЧКИ ПИЛИНГ ЗА ЦЕЛОТО ТЕЛО-богатите и скапоцени масла содржани во овој пилинг за раце, стапала и лице се заживувачки и негуваат. Тој е одличен навлажнувач за кожата и може да делува како средство за чистење на мрсна и склона кон акни кожа. Нежно избришете ја мртвата, сува кожа и откријте ја кожата со понов изглед одоздола со овој пилинг за лице и пилинг за кожа. ХИМАЛАЈСКА СОЛ ЗА ТЕЛО-Хималајската Розова Сол стана добро позната по своите неверојатни придобивки за кожата. Стимулирањето на циркулацијата, намалувањето на воспалението на кожата и помагањето на кожата да ја задржи влагата се само неколку од многуте придобивки. Може да помогне во подобрување на изгледот на кожата, да помогне во намалување на порите и темните дамки и да промовира порамномерен тон на кожата. ПИЛИНГ ОД ЛУБЕНИЦА за НЕГА на КОЖАТА-Лубеницата е преполна Со Витамини А, Ц и Е и многу природни хранливи материи. Познато е дека тие помагаат во затегнување и осветлување на кожата, како и промовирање на производство на колаген за помека, помазна и поздрава кожа. Уживајте во освежувачкиот мирис на лубеница додека добивате одлично чистење на телото. ПОГОДЕН ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА-Нашиот пилинг за тело за пилинг се препорачува за мрсна кожа, сува кожа и сѐ помеѓу нив. Добијте здрава, блескава кожа со овој спа квалитетен нежен пилинг и навлажнувачки пилинг за тело и пилинг за раце! Нанесете го на навлажнета кожа и нежно масирајте со врвовите на прстите со кружни движења околу 5 минути. Исплакнете темелно и исушете го.