Бруклин Ботаника Кокосово Млеко И Мача Тело Чистење - Навлажнувачки И Ексфолирачки Тело, Лице, Рака, Нога Чистење - Се Бори Со Фини Линии, Брчки-Одлични Подароци за Ж?
  • Неодамнешно

Бруклин Ботаника Кокосово Млеко И Мача Тело Чистење - Навлажнувачки И Ексфолирачки Тело, Лице, Рака, Нога Чистење

DEN 1.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

ПИЛИНГ ЗА СОЛ ЗА ПИЛИНГ - овој пилинг за тело за пилинг може нежно да ја ексфолира кожата и да ги отстрани сувите и мртвите клетки од кожата Пилингот ќе промовира свежа, поздрава и помлада кожа. Исто така, може да ја подобри ефикасноста на локалните производи за нега на кожата бидејќи кожата ќе може да го апсорбира навлажнувачот и да го задржи подолго. Совршен за употреба како пилинг за стапала за меки, мазни стапала. НАВЛАЖНУВАЧКИ ПИЛИНГ ЗА ЦЕЛОТО ТЕЛО-богатите и скапоцени масла содржани во овој пилинг за раце, стапала и лице се заживувачки и негуваат. Тој е одличен навлажнувач за кожата и може да делува како средство за чистење на мрсна и склона кон акни кожа. Нежно избришете ја мртвата, сува кожа и откријте ја кожата со понов изглед одоздола со овој пилинг за лице и пилинг за кожа. ПИЛИНГ ЗА ТРЕТМАН НА КОКОСОВИ ПАЈАКОВИ ВЕНИ-Ако имате скршени капилари, попознати како пајакови вени, тогаш овој пилинг ќе ви биде новиот најдобар пријател. Кокосовото Млеко е неверојатно за вашиот циркулаторен систем и помага да се одржи кожата флексибилна. Богато со антиоксиданси, Витамин Ц и Витамин Е, кокосовото млеко може да помогне во одржување на еластичноста на кожата и да помогне во спречување на брчки и доделување на кожата. Познато е ДЕКА ПРИРОДНИОТ ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО МАЧА - Мача има многу здравствени придобивки. Матча е направена од мелени лисја од чај и е преполна со моќни антиоксиданси кои помагаат да се заробат и неутрализираат слободните радикали за да се спротивстават на оксидативниот стрес. Овој пилинг за тело за жени и мажи ви ги дава прекрасните придобивки од мача, како и неверојатен пилинг и навлажнувачки пилинг за тело, стапала и раце. ПОГОДЕН ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА-Нашиот пилинг за тело за пилинг се препорачува за мрсна кожа, сува кожа и сѐ помеѓу нив. Добијте здрава, блескава кожа со овој спа квалитетен нежен пилинг и навлажнувачки пилинг за тело и пилинг за раце! Нанесете го на навлажнета кожа и нежно масирајте со врвовите на прстите со кружни движења околу 5 минути.