Дојди-ТВ Болтзен F-150S 150W FRESNEL FOCENSEB LED BI-LIGHT 3-светлосен комплет
  • Неодамнешно

Дојди-ТВ Болтзен F-150S 150W FRESNEL FOCENSEB LED BI-LIGHT 3-светлосен комплет

DEN 0.67

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

3x Дојди -ТВ Болтзен F -150 S 150 W FRESNEL FOCENSELABLE LED LED BI -COLOR светла - 3x адаптери за напојување - 3x кабли за напојување - 3x сет на филтрирање (мека/млечно -бела) - 3x кабли за безбедност на челик - 3x DMX RJ45 кабли - 3x D -TAP DC кабли - 1x тврд случај - Ограничена гаранција од 1 година Висок CRI (RA96). Има 1 LED COB (чип на бродот). Изграден во вентилатор. Монтажа за чадор. Видеото светло вклучува прилагодливи леќи на Фреснел за да се фокусира светлината и да се обезбеди подолг удар. Кога се користи без леќи, светлината станува поширока поплава и вклучените врати за штала помагаат да се контролира истурањето. Оваа разноврсност ви овозможува да одите од тесно место до широка поплава сите во една континуирана светлина. Изградена специјално за да се користи на Set, светлината има куќиште кое е дизајнирано да ја расипе топлината за време на континуираната употреба. Came-TV ангажираше независна лабораторија за спроведување на стандардизирано фотобиолошко тестирање на светлата на сериите на Болтзен на кои поминаа.