Расел Хобс Син Мермер 18 см Нелеплив Тенџере, Притиснат Алуминиум
  • Неодамнешно

Расел Хобс Син Мермер 18 см Нелеплив Тенџере, Притиснат Алуминиум

DEN 435.04

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Изматете вкусни јадења за целото семејство користејќи го овој издржлив и долготраен нелеплив тенџере од 18 см Од Расел Хобс Изработен од цврст алуминиум, квалитетниот двослоен нелеплив ентериер од син мермер значи дека можете да готвите со помалку масло. Комплетно со капак од калено стакло што има практичен отвор за пареа, овој тенџере мери удобен 37 х 18 х 9 см. Одликувајќи се со надворешност отпорна на топлина и удобна рачка Од Бакелит, овој тенџере Расел Хобс е направен имајќи ја предвид вашата безбедност. Завршни типови : Нелепливи. Идеален додаток на вашата колекција садови за готвење, овој нелеплив тенџере од 18 см Од Расел Хобс е направен од издржлив притиснат алуминиум за да создаде долготрајна кујнска алатка. Одликувајќи се со фантастична Бакелитна рачка со лесен зафат за подобрена маневрирање, висококвалитетниот нелеплив ентериер значи дека можете да готвите без да направите неред. Со димензии 37 х 18 х 9 см и со индукциска соодветна основа, овој практичен тенџере е идеална големина за повеќето рингли, така што можете да создадете вкусни јадења без проблеми.