Дру за чевли за чевли Рокфорд чизми
  • Неодамнешно

Дру за чевли за чевли Рокфорд чизми

DEN 0.67

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Изберете Големина за да ја видите политиката за враќање за предметот Кликнете овде за да ги истражите стиловите на Дру што се соодветни за вашите заболувања. Водоотпорното чизми на Рокфорд од Дру е убав и издржлив и подготвен за викендот!. Водоотпорна Nubuck или Tummed кожа за стилски и заштитен надворешност. Поставата за термолит Du Pont помага да се задржи стапалото топло и суво. Вградената перница за потпетици нуди дополнителна поддршка и удобност. Плус Систем за фитинг® - Две отстранливи снабдување со нозе додадени и двојна длабочина. Дополнително отстранлив и обликуван EVA Insert овозможува прилагодливост. Сместува пропишана ортотика. Темплината челична шанка создава дополнителна стабилност. Отпорен на лизгање, отпорен на нафта и не-обележување гума од надворешната страна работи на одржување на контакт со површината. Мерења : Тежина : 1 lb 11 мл Мерењата на производот беа земени со употреба на големина 9, WI. Кликнете овде за да ги истражите стиловите на Дру што се соодветни за вашите заболувања. Водоотпорното чизми на Рокфорд од Дру е убав и издржлив и подготвен за викендот!. Водоотпорна Nubuck или Tummed кожа за стилски и заштитен надворешност. Поставата за термолит Du Pont помага да се задржи стапалото топло и суво. Вградената перница за потпетици нуди дополнителна поддршка и удобност. Плус Систем за фитинг® - Две отстранливи снабдување со нозе додадени и двојна длабочина. Дополнително отстранлив и обликуван EVA Insert овозможува прилагодливост. Сместува пропишана ортотика. Темплината челична шанка создава дополнителна стабилност. Отпорен на лизгање, отпорен на нафта и не-обележување гума од надворешната страна работи на одржување на контакт со површината. Мерења : Тежина : 1 lb 11 мл Мерењата на производот беа земени со употреба на големина 9, WI. Погоди го одличното на отворено во непобедливата удобност на „Рокфорд чизмот на Дру“. Изгледот на Lace-up има водоотпорна кожа и термичка постава од кожа и dupont за да ве остави суви, додека неговите табани можат да се отстранат за да се сместат сопствени ортотици, плус, има челична шанка за дополнителна поддршка и ригидност.