Гуангинтонг Хтв Пренос На Топлина Винил Ролни 12 х 5фт-Железо На Винил Лесно Да Се Намали &засилувач;Плевел, Сјајна Површина
  • Неодамнешно

Гуангинтонг Хтв Пренос На Топлина Винил Ролни 12 х 5фт-Железо На Винил Лесно Да Се Намали &засилувач;Плевел, Сјајна

DEN 63.84

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

1 почекајте 24 часа пред првото перење. Ако се преврти, повторно зголемете го притисокот и температурата и топлината. Нашиот хтв железо на винил е погоден за широк спектар на ткаенини како Што се Памук, Полиестер, Поли Мешавини, кожни производи, производи за багаж, оксфордска ткаенина, неткаен крпа. Не може да се печати на облека со водоотпорен слој.Како што се : метални производи, керамика, пластика и дрвени производи. Овој хтв винил ролна се придржува до текстилот и со железо за домаќинство и со топлинска преса. ако користите железо, цврсто притиснете и одвојте доволно време и температура. Тоа е совршено решение за детални и супериорни квалитетни дизајни, букви, нумерирање и логоа за спортска облека, маици, бејзбол капи и друга облека, што повеќе високиот квалитет ви овозможува да бидете сигурни дека ќе го користите, уникатниот дизајн ве прави уникатен.●ШИРОКО КОРИСТЕН●Сега розовиот винил за пренос на топлина е широко користен во сите сфери на животот во светот, а нашиот хтв винил произведен од гуангинтонг главно се користи за атлетски мрежести ткаенини, памук, полиестер и памучна мешавина, Ликра/спандекс, текстил итн. Како што се чанти, перници, кошула, спортска облека, престилки, капи. Не може да се користи со водоотпорен слој, како што се стакло, керамика, пластика.●ДОБРА ДЕБЕЛИНА●оваа винилна ролна за пренос на топлина е изработена од пвц материјал со мазна и сјајна површина. Ние го нарекуваме к серија. Карактеристика на овој филм е тоа што е подебел од оној на другите компании, па при сечењето треба да се зголеми притисокот што полесно ќе се сече Друга карактеристика е при притискање, лепливиот проѕирен пластичен филм може да се фиксира на облеката, која не се движи лесно. Значи, тој е погоден за нови ученици, лесен за плевене Ако наидете на некој проблем проблем со квалитетот на винилот, ве молиме контактирајте го продавачот на гаунгинтонг. Ние ќе се справиме што е можно поскоро. гуангинтонг поделен на гуанг, јин, тонг. Кинески е 广,印,通. тоа значи дека нашиот винил за пренос на топлина може да се пренесе на многу широк спектар на места. Нашиот бренд има долга историја со 20 години, е специјализиран за пвц сјајни к серии, пвц мат а серија, стп лепило д серија, флуоресцентен винил, рефлективен хтв, рефлектирачко виножито хтв сјај хтв, сјај сјај хтв, камелеон винил, сјај во мракот хтв, шема винил и така натаму.