Ацетел Метрички М26 Х 1.75 Хсс Ти-Обложени Директно Флејта Навој Допрете, М26 Х 1.75 мм Титаниум Обложени Навој Машина Допрете Десната Рака
  • Неодамнешно

Ацетел Метрички М26 Х 1.75 Хсс Ти-Обложени Директно Флејта Навој Допрете, М26 Х 1.75 мм Титаниум Обложени Навој

DEN 516.64

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

●Големина и Должина : 5,12 "/130мм, Глава На Конец : 1,77 " /45мм, Квадратна Глава : 14,0 мм х 14,0 мм( Л*В), Дијаметар На Стеблото : 18,0 мм, Висина : 1,75 мм ● Карактеристика На Директна флејта дизајн на конец, изработен од челик со Голема брзина со висока цврстина и цврстина, титаниумска обвивка за подобрување на отпорноста на абење и фузија, долг работен век. ●Апликација●Направете Или поправете конец, погоден за повеќето метали, бакар, легиран челик, нерѓосувачки челик(под 30 ЧАСА), леано железо, алуминиум, месинг, абразивен челик, челик А3, железна плоча ИТН. ①Употребата може да се користи со рачна опрема или специјални конзоли за обработка за прислушување, Соодветно додавање на течноста за ладење може да го продолжи работниот век при прислушување. ●Вклучен е пакет 1pc Метричка Десна Рака M26x1, 75mm Челик Со Голема Брзина Титаниум Обложена Нишка Допрете. Големина : М26х1, 75 Директно Флејта Навој Славини. Насока На Сечење : Десна Рака. Материјал : Челик Со Голема Брзина, Ти-Обложен. Директно Флејта Навој Допира директно флејта дизајн, се користи за преку дупка и плитки слепи дупка прислушување, а не за слепи дупка прислушување. Лесен за Употреба може да се користи со рачна опрема или специјални конзоли за обработка, како што се машини за прислушување, вежби за дупчење во една клупа, стругови ОД ЦПУ, центри за обработка итн. Контролирајте ја брзината според тврдоста на материјалот. Колку е поголема цврстината на преработениот производ, толку е побавна брзината. Препорачана стапка на добиточна храна : Општ челик : 6-15м/мин; поцврст челик : 5-10м/мин; нерѓосувачки челик : 2-7м/мин; леано железо : 8-10м/мин. Пред прислушување потврди дали дијаметарот на кружната дупка е соодветен и да преземе заштитни мерки кога работи. Кога прислушување, неопходно е да додадете вода или течноста за ладење за да се излади за да се спречи прекумерната температура и да се намали губењето на чешмата. Ако наиде на тешкотии во ротацијата, прислушувањето треба да биде суспендирано.