Ацетел М8 Х 1.25 Титаниум Обложени Спирала Точка Допрете, Хсс Калај Обложени Спирала Точка Тема Допрете М8 Х 1.25
  • Неодамнешно

Ацетел М8 Х 1.25 Титаниум Обложени Спирала Точка Допрете, Хсс Калај Обложени Спирала Точка Тема Допрете М8 Х 1.25

DEN 153.44

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

●Големина и дијаметар На Сечење : 8мм, Висина : 1,25 мм, Насока На Сечење : Десна рака €Карактеристика}дизајн На Спирална точка, чиповите се испуштаат напред, погодни за навој низ дупка. Изработен од челик со голема брзина 6542, висока цврстина и цврстина. ●Апликација●Направете Или поправете конец, погоден за повеќето метали, бакар, легиран челик, леано железо, алуминиум, а3 челик итн. ①Употребата може да се користи со рачна опрема или специјални конзоли за обработка за прислушување, Соодветно додавање на течноста за ладење може да го продолжи работниот век при прислушување. ●Вклучен е пакет 1pc M8 X1, 25mm Спирална Точка Обложена Со Титаниум Допрете. Големина : М8х1, 25 Спирала Точка Нишка Славини. Насока На Сечење : Десна Рака. Материјал : хсс 6542. Заврши Тип : Титаниум Обложени. Спирална Точка Навој Чешми спирала точка дизајн, чипови се испуштаат напред, погоден за низ-дупка навој. Лесен за Употреба може да се користи со рачна опрема или специјални конзоли за обработка, како што се машини за прислушување, вежби за дупчење во една клупа, стругови ОД ЦПУ, центри за обработка итн. Контролирајте ја брзината според тврдоста на материјалот. Колку е поголема цврстината на преработениот производ, толку е побавна брзината. Препорачана стапка на добиточна храна : Општ челик : 6-15м/мин; поцврст челик : 5-10м/мин; нерѓосувачки челик : 2-7м/мин; леано железо : 8-10м/мин. Пред прислушување потврди дали дијаметарот на кружната дупка е соодветен и да преземе заштитни мерки кога работи. Кога прислушување, неопходно е да додадете вода или течноста за ладење за да се излади за да се спречи прекумерната температура и да се намали губењето на чешмата. Ако наиде на тешкотии во ротацијата, прислушувањето треба да биде суспендирано. Бидете сигурни да изберете соодветно масло за сечење за сложениот процес на прислушување и да нанесете масло против ' рѓа за одржување по употреба.