Хифан мини мала медитација Буда статуа хармонична јога фигура колекционерски занаетчиски фенг шуи скулптура декор за домашна канцеларија полица десктоп
  • Неодамнешно

Хифан мини мала медитација Буда статуа хармонична јога фигура колекционерски занаетчиски фенг шуи скулптура декор за

DEN 143.84

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Скулптурата во Буда е направена од смола, а потоа боење Тоа е рачно изработен занает, кој изгледа живописно. Медицирањето на лекот, Буда се смета за моќен метод за зголемување на лековитите сили, дозволувајќи им на практичарите да ги ублажат своите страдања, како и на другите. Медитирачката статуа ќе биде убав партнер за вас кога медитирате, ви дозволуваат да се опуштите и да го смирите расположението. Ставете го на канцеларија / биро за студии може да помогне за концентрација. Било какви чувства на стрес или негативност брзо се раствораат и заменуваат со мирен, умник и мирен ум. Исклучителната статуа на изработка и резба го прави совршен за декорација на маса. Подобрете го вашиот дом и канцеларија со овој симбол на статуата на Буда за мир и хармонија. Може да се користи и за празничен подарок, свадба и други празници или прилики. Тоа ги покажува источните божества и источноазиските култури. Тоа е одличен подарок за будистичкото семејство, пријатели или loversубители на уметност. Статуи на Буда Мојт на просветлување скулптура Тибет, кој медитира благослов, молејќи се за седење земја допирање на дијана мудра јога фигура Белешки : 1. Ние обезбедивме подобра пакување за статуата на Буда, но статуата е кревка и може да биде оштетена за време на породувањето. Нов стил, одличен подарок или награда по добра цена за нови вие или луѓето што ви се важни. Хифан - Хифан, тоа значи „здравје од копнеж за забава и природа“. Ги охрабрува луѓето да се приклучат на здравите и удобните активности и им овозможува на луѓето со најразлични производи на отворено. - Хифан верува дека забавните активности можат да го ослободат вашиот ум, да ги натераат луѓето да бидат блиски и да го направат вашиот живот поздрав.