Морис Производи 11628 Лопата Терминал, Најлон Изолирани, Сина, 16-14 Жица Големина, #10 Обетка Големина
  • Неодамнешно

Морис Производи 11628 Лопата Терминал, Најлон Изолирани, Сина, 16-14 Жица Големина, 10 Обетка Големина

DEN 1.67

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Најлон Изолирани Вилушка/Лопата Терминали-Најлон Изолирани Вилушка/Лопата Терминали за електрична работа Терминалите за вилушка/Лопата се Најлонски Изолирани. Изолација Кодирана Во боја за лесна идентификација. Произведено од Легура На Бакар Со Висока Јачина. Електро-Калај Обложен за отпорност на корозија. Најлон Изолирани Вилушка/Лопата Терминали-Најлон Изолирани Вилушка/Лопата Терминали за електрична работа. Терминалите за вилушка/Лопата се Најлонски Изолирани. Изолација Кодирана Во боја за лесна идентификација. Произведено од Легура На Бакар Со Висока Јачина. Електро-Калај Обложен за отпорност на корозија. Лесен Влез Проширената Изолација го елиминира влакното "Закачи", зголемувајќи ги стапките на стегање и обезбедува механичко олеснување на напрегањето. Жица опсег печат на површината за лесно толкување. Терминалната Барел има Лемење. Назабеното Буре обезбедува одличен електричен контакт и отпорност на силите на извлекување. 221°F (105°C) 600 Волти Макс. Максимална Електрична Струја : 22 AWG - 9 Засилувач, 20 AGG - 12 Засилувач, 18 AGG - 17 Засилувач, 16 AGG - 18 Засилувач, 14 AGG - 30 Засилувач, 12 AWG - 35 Засилувач, 10 AGG - 50 Засилувач, 8 AGG - 70 Засилувач, 6 AG - 95 Засилувач.