Улта Минерално Руменило, Кала Лили, нет ст 0.20 оз
  • Неодамнешно

Улта Минерално Руменило, Кала Лили, нет ст 0.20 оз

DEN 0.67

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Дифузна покриеност за природен изглед Прашокот е мек и лесно се меша. Може да се примени лесно или да се изгради за зголемен интензитет. Овој производ е чист и без суровост. Ја храни кожата Со Витамин Е. ова Е Ултаминерално Руменило. Неговата мазна формула создава мека, прозрачна завршница. Може да се нанесува лесно или да се гради за поголем интензитет. Едноставно изметете го руменилото на образите за вашата совршена пигментација. Кала Лили = средно виолетова со мал трепет; Божур = светло розева со флеки од златен трепет; Угаснат = бронзен трепет од праска; Јужно Зајдисонце = длабоко розова слива со многу мал трепет; Гледач на Ѕвезди = среден праски корал со мал трепет; Неделно Возење = светло розево праска мат; Сладок Грашок = средно мави розова со мал трепет; тигар крин = неутрален розова тен со мал трепет.