Дијамант мелење Burr Dript Bit Set for Dremel Rotary Tool 20PCS Diamond Burr битови со додатоци за ротациони алатки од 1/8 инчи за резба, мелење, полирање, полирање, гравура
  • Неодамнешно

Дијамант мелење Burr Dript Bit Set for Dremel Rotary Tool 20PCS Diamond Burr битови со додатоци за ротациони

DEN 1.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

【Мултифункционални апликации】 Користете ги нашите дијаманти за мелење на дијаманти за лесно полирање и гравирање, прецизно пескарење, стакло за мелење, метал, тврдо дрво, мермер, гранит, камен, керамика, скапоцени камења, агат и многу повеќе It is very suitable for shaping the dead wood area of ​​bonsai trees, fine trimming and carving of hard agate stones, etc. 【60 Grit Diamond】Our 60 grit grinding head is rougher and faster than small grain burrs when grinding, polishing, carving, Гравирање, со дури и пескарење, голема цврстина и нема да падне лесно. Мелењето со голема брзина може да се изврши со вежба за дијаманти, а потоа површината може брзо да се полира и мазна. 【Повеќе избори, повеќе употреби】 Нашата алатка за мелење на камен вклучува 10 различни парчиња мелење, секоја со две од иста големина и форма на решетка. Различните форми, вклучувајќи сфери, конуси, цилиндри, кружни цилиндри на главата, куршуми и многу повеќе, ги исполнуваат сите ваши барања. Идеално за поправка на домови (дрво, пластика и нокти на кучиња), занаети, хоби за гравура на DIY и многу повеќе. 【Универзална компатибилност】 Нашите 1/8 "Шанк дијамантски битни битки се вклопуваат во повеќето ротациони алатки и умираат меленици, како што се Дремел, Проксон, Риби и многу повеќе. 【Обезбедување на квалитет】 Нашиот сет со дијаманти од 20 парчиња е уредно распоредно во нежен случај, ви овозможува да носите и да чувате лесно. Купете со доверба и ако има проблеми со квалитетот, оставете ни порака и ние наскоро ќе обезбедиме 100% задоволително решение или целосна наплата. Ви благодариме за вашата поддршка!. It is very suitable for shaping the dead wood area of ​​bonsai trees, fine trimming and carving of hard agate stones, etc. 【60 Grit Diamond】Our 60 grit grinding head is rougher and faster than small grain burrs when grinding, polishing, carving, Гравирање, со дури и пескарење, голема цврстина и нема да падне лесно. Мелењето со голема брзина може да се изврши со вежба за дијаманти, а потоа површината може брзо да се полира и мазна.