XDKLL LCD дигитален термометар за термометар мерка на влажност на температурата на хигрометарот
  • Неодамнешно

XDKLL LCD дигитален термометар за термометар мерка на влажност на температурата на хигрометарот

DEN 1.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Може да се постави на масата или да се обеси на идот Со голем LCD дисплеј, можете лесно да ја прочитате вредноста. Измерете и прикажете ја температурата и влажноста на внатрешното/отворено. Температурата може да се прикаже во (° C) или Фаренхајт (° F). Функција за максимална/минимална температура и влажност на меморијата. Материјал : Пластична должина : 140cmsize : 9,5 * 5.5 * 1,5cmindoor Температурен опсег : -50 ° C ~ 70 ° C / -58 ° F ~ 158 ° Foutdoor Температурен опсег : -50 ° C ~ 70 ° C / -58 ° F ~ Точност на 158 ° ftemperature : ± 1 ° C (1,8 ° F) Резолуција на температурата : 0,1 ° C (0,2 ° F) Опсег на влажност : 10%RH ~ 99%RHHUMITITY Точност : ± 5%Резолуција на РХУМИД : 1%напојување : 1 * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * 1.5 V ААА батерија (не е вклучена) Карактеристики : Дигиталниот термометар се користи за мерење на внатрешната/надворешната температура и влажноста може да се постави на табелата или да се обеси на wallидот. Со голем LCD дисплеј, можете лесно да ја прочитате вредноста. Внатрешна/надворешна температура и влажност. 1 * Мерач на температура и влажност Метар1 * Упатство за корисникот : Снимање на светлина и различни дисплеи може да предизвикаат бојата на предметот на сликата малку поразлична од вистинската работа. Грешката дозволена за мерење е +/- 1-3cm. Дигиталниот височина е дизајниран за употреба на отворено, низата што може да се одвои го прави дигиталниот совршен уред за рачно носење за разни активирања на отворено.