Знак на канцелариска врата, надвор од канцеларијата во моментот во канцеларијата за знак на врата, лесен за читање знак на индикатор за магнетна лизгачка врата
  • Неодамнешно

Знак на канцелариска врата, надвор од канцеларијата во моментот во канцеларијата за знак на врата, лесен за читање

DEN 159.84

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Индикатор за статус на канцеларија : Кога ја напуштате канцеларијата, можете да ја прикажете црвената страна за да се покаже надвор од канцеларијата, додека зелената страна означува дека некој е во канцеларијата Помага да се информираат гостите и посетителите дали се користи канцеларијата, ефикасно избегнувајте бесмислена посета. Лесно за лизгање : Овој знак за статус на канцеларијата опремена со прилагодлив лизгач, кој може да се премести лево и десно. Можете да го ажурирате статусот на вашата канцеларија брзо и прецизно со движење на лизгачот. Практичен акрилик : Користејќи лесен и издржлив акрилен дизајн, не е лесен за оштетување и избледување. Удобната рачка, лесна за носење и складирање, дозата не зафаќа премногу простор и може да се користи долго време. Лесно работење : Понудете две инсталации, можете брзо да го инсталирате ова надвор од знакот на вратата на канцеларијата на металната површина, или да ги користите налепниците за да го залепите на вратата, wallидот, како што сакате. Дизајнот на структурата на знаците е компактен, стабилна работа, безбедна и удобна. Одлично е да се постави насекаде : Овој знак е корисен за вашата канцеларија за дома, студиска соба, канцеларија, студио или други простории за да ги информираат посетителите за работниот статус во просторијата, да ги намалите грубите прекини, подобрувањето на ефикасноста на работата. Кога ја напуштате канцеларијата, можете да ја прикажете црвената страна за да се покаже надвор од канцеларијата, додека зелената страна означува дека некој е во канцеларијата. Помага да се информираат гостите и посетителите дали се користи канцеларијата, ефикасно избегнувајте бесмислена посета. Инсталирајте ја оваа канцеларија/моментално во канцеларијата во вашата канцеларија за да ги известите сите статусот на вашата канцеларија. Големина : 7 ”x2”. Во моментов во канцеларијата е зелена, а надвор од канцеларијата е црвена, доволно е лесно да се види од далечина. Овој канцелариски знак е стандардно со силен магнет, потребно е само еден чекор за инсталирање на металната површина.