Rakstore ESP32-S CP2102 WiFi + Bluetooth Одбор за развој на Bluetooth за Одбор за развој на ESP32
  • Неодамнешно

Rakstore ESP32-S CP2102 WiFi + Bluetooth Одбор за развој на Bluetooth за Одбор за развој на ESP32

DEN 175.84

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Оваа развојна табла го води поголемиот дел од I/O до заглавија на иглата од двете страни Програмерите можат да ги поврзат периферните уреди според нивните сопствени потреби. Кога користите лебди за развој и пуштање во употреба, стандардните заглавија на пинот од обете страни ја олеснуваат работата. Ултра ниска потрошувачка на енергија. Вклучувајќи USB сериски порт, приклучок и игра. 36 GPIO, секој може да се конфигурира како PWM, I2 C. Вградена антена.