Трансформатор за индустриска моќност на Сименс MT0050F, домашен, 208/277 примарни волти 50/60Hz, 120 секундарни волти, оценка за 50VA
  • Неодамнешно

Трансформатор за индустриска моќност на Сименс MT0050F, домашен, 208/277 примарни волти 50/60Hz, 120 секундарни

DEN 1532.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Намалува 208/277 V (примарен напон) на 120 V (секундарен напон) Оценето до 50 VA. Силиконска челик-ламинирана јадро и бакарна магнет жица за зголемена ефикасност на трансформаторот. Епоксидно-вклучено да се спротивстави на влагата, прашината и индустриските загадувачи. Вградени клипови за осигурувачи на секундарниот простор за зачувување на панелот и времето за жици, бидејќи тие не мора рачно да се инсталираат на полето. Намалува 208/277 V (примарен напон) на 120 V (секундарен напон). Оценето до 50 VA. Силиконска челик-ламинирана јадро и бакарна магнет жица за зголемена ефикасност на трансформаторот. Епоксидно-вклучено да се спротивстави на влагата, прашината и индустриските загадувачи. Вградени клипови за осигурувачи на секундарниот простор за зачувување на панелот и времето за жици, бидејќи тие не мора рачно да се инсталираат на полето. Овој трансформатор на индустриска моќност на Siemens MT0050 E има 50 VA рејтинг на напојување, ознака на напон буква на F и ја намалува 208/277 V (примарен напон) на 120 V (секундарен напон). Силиконска челична ламинирана јадро и бакарна магнетска жица ја зголемуваат ефикасноста на трансформаторот, што го намалува дестабилизирачкиот ефект на струјата на вметнување на секундарниот напон. Епоксидни-капсулирани калеми на трансформаторот се спротивставуваат на влагата, прашината и индустриските загадувачи, а вградените терминали и бариери се спротивставуваат на кршење. Заградите за монтирање на челик обезбедуваат стабилно монтирање и склопените стапала за монтирање ја олеснуваат инсталацијата. Класата на термичка изолација за овој трансформатор е 105 степени Ц со пораст на температурата од 55 степени C (131 степени F). Овој трансформатор на електрична енергија е лаборатории за преземање на лаборатории (UL) и CSA International Certified и е погоден за употреба при трансформација на електрична енергија за машински алати и кола за индустриска контрола. Спецификации Примарен напон208/277 VSecondary Voltage120 vvoltage Letterfpower Riting50 vafrequence Rating50/60 Hzrating Markul, Csabuilt-in Clipssecondary sidethermal class105 степени C (221 степени F) Трансформатори на напојување го менуваат напонот од испорачаниот напон до потребниот напон.