Камко TST MAX RV Третман на тоалети за третман на тоалети | Контролирајте несакани мириси и разградете го отпадот и ткивото | Септички резервоар безбеден | Портокал мири
  • Неодамнешно

Камко TST MAX RV Третман на тоалети за третман на тоалети | Контролирајте несакани мириси и разградете го отпадот

DEN 189.92

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Суштински третман со црно резервоар RV : ги елиминира мирисите и помага да се сруши човечкиот отпад и RV тоалетна хартија во вашиот RV или морскиот резервоар за црна вода Варењето на отпадот помага да ги одржувате сензорите за резервоарот за одржување ефикасно. Повеќенаменски : повеќенаменски додаток RV е одличен за пловење, редовно/повремено кампување, забивање и преносни тоалети за кампување. Бидете сигурни дека овој кампер мора да го има со остатокот од вашите резерви за кампување. Дезодоризатор на тоалетот со ултра-концентрирана формула : најтешкиот елиминатор на мирисот на RV-престанува со мириси на црниот резервоар до седум дена. Само (1) од овие капки за тоалети ги третира камперските тоалети со резервоар до 40-галон. Супериорна формулација и одобрена РВ/морски одобрени : РВ/морски одобрени третмани за тоалети се септички резервоар безбедни, 100% биоразградливи и не содржат пестициди, биоциди или токсична формалдехид-ослободена состојка бронопол. Производ за миризливи производи, изработен во САД : Вклучува (15) капки со мирис на цитрус. TST Max RV тоалетни хемикалии се гордо направени во САД и им веруваат од RVERS и бродоградилиштата за нивните потреби за третман на резервоарот за задржување на отпад. 1 производ за брендиран Camco. 1 производ за брендиран Camco. CAMCO прави квалитетни производи за RVing, пловење, кампување, влечење, задно, печење и многу повеќе. Нашите производи помагаат да ја однесете вашата страст кон отворено на следното ниво. На срце, Камко е мала компанија со големи аспирации. Од 1966 година, заработивме репутација за обезбедување на супериорна стока со големо одобрување на клиентите. Ние исто така работиме со пронаоѓачи, претприемачи и мали бизниси за да донесеме иновативни производи на пазарот. Во нашето јадро, ние веруваме во производство на исклучителни производи и испорака на супериорна услуга - сè додека обезбедува одлично искуство со клиентите. Седиштето на нашата компанија се наоѓа во Гринсборо, Северна Каролина.