Изворите на компресија се погодни за повеќето дијаметар на жицата I жица 0,6мм компресија од не'рѓосувачки челик Пролет Надворешен дијаметар 8мм Притисок на пролет 5?
  • Неодамнешно

Изворите на компресија се погодни за повеќето дијаметар на жицата I жица 0,6мм компресија од не'рѓосувачки

DEN 1.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Има силна антиоксидација, анти-киселина, способност за антикорозија, лесна за складирање и употреба Материјал : Не'рѓосувачки челик. Дијаметар на жица : 0,6мм. Надворешен дијаметар : 8мм. Димензии : Дијаметар на жица × Надворешен дијаметар × Должина. Секоја пролет е внимателно дизајнирана за да обезбеди највисок квалитет, мерач и калеми за најбезбедни, најсилни и најотпорни извори. Производ Опис : Материјал : Дијаметар од не'рѓосувачки челик : Дијаметар од 0,6mmouter : 8 MMDimensions : Diamement на жицата × Надворешен дијаметар × Должина × Должина × Должина на должина × Должина на должина × Должина × Должина на должина × Должина × Должина на должина × Должина × Должина на должина × Должина × Должина на долниот дел × Должина × Должина на должина Големините и материјалите можат да се прилагодат според вашите потреби! Пролетта на компресија е обично калем жица, како што е жица и има фиксен дијаметар на жица. Изворите на компресија користат повеќе отворени калеми за да се спротивстават на надворешните оптоварувања (како што се тркала за притискање на гравитација или душеци кои притискаат на телото). Тоа е, тие притискаат назад за да се спротивстават на надворешниот притисок. Пролетта на компресија е обично калем жица, како што е жица и има фиксен дијаметар на жица. Покрај тоа, постојат извори на конусна компресија или комбинација на конусни и директно извори. Во зависност од полето на примена, изворите на компресија можат да се користат за да се спротивстават на притисокот и/или да се чуваат енергија. Тркалезната жица е најчесто користената пролет за компресија, но има и извори на компресија изработени од квадратни, правоаголни и специјални жици во форма.