Комерцијална оценка на неопренови, црна, 50а, 0,031 „x 4„ x 4 “
  • Неодамнешно

Комерцијална оценка на неопренови, црна, 50а, 0,031 „x 4„ x 4 “

DEN 1.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Дебелината од 1/32-инчи нуди светло-апсорпција на влијанието и силна отпорност на абразија Идеално за употреба што бара поголема густина на неопренови и дополнителен слој на отпорност на абразија. Направено од мешавина од неопрена : Стирен-Бутадиен и полихлоропен гума. Еластичен неопрен материјал кој е многу еластичен на широк спектар на хемиски, временски услови и температурни услови. Може да издолже до 350% од нејзината оригинална големина без да ризикува трајно оштетување. Овој лист на неопрена (комерцијална оценка) има дурометар на брегот 50А и е идеален за низа употреба. Овие листови се нудат во 14 големини : 1 "x 1", 2 "x 2", 3 "x 3", 4 "x 4", 5 "x 5", 6 "x 6", 8 "x 8", 10 "x 10", 12 "x 12", 8 "x 16", 6 "x 36", 12 "x 36", 24 "x 36" и 36 "x 36". И тие доаѓаат во 2 различни форми : правоаголник или квадрат. Неопренот е еден вид синтетички еластомер, а позната е по балансираната комбинација на корисни црти. Овие својства вклучуваат отпорност на временски услови, отпорност на топлина, отпорност на нафта и отпорност на гас. И бидејќи неопренот е еден вид гума, таа е еластична, има голема јачина на затегнување и има низок комплет за компресија. Севкупно, оваа рамнотежа на својствата на неопренот прави многу разноврсен материјал кој е способен да издржи плетеницата на услови. На пример, чаршафите од неопренови се основните материјали што се користат во автомобилските заптивки и дихтунзи. Понудена во елегантна, црна боја, овој неопрена плоча без напор се вклопува во секое визуелно опкружување. Со повеќе опции за големина на располагање, оваа црна гума од неопренови ги опфаќа повеќето апликации. Покрај тоа, бидејќи сечење на неопренови може да се направи сами, ролни со неопренски ролни не се тешко да се добијат.