1/2 КС Потоплива пумпа за отпадоци, чиста/валкана пумпа за вода 2100GHP со плови прекинувач за исцедување на базен, топла када, мозоци од поплави
  • Неодамнешно

1/2 КС Потоплива пумпа за отпадоци, чиста/валкана пумпа за вода 2100GHP со плови прекинувач за исцедување на базен,

DEN 735.84

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

【Совети】】 : Кога ќе започнете да ја користите пумпата, мора да бидете потопени во водата под мал агол за да дозволите преостанатиот воздух да избега 【Совети】】 На пумпата има воздушен отвор, така што кога пумпата работи, ќе има протекување на вода од тука, ова е нормален феномен, не е дека пумпата е оштетена. 【Излез вода】 : Има 3 различни излези (1 инч, 1-1/4 инчи, 1-1/2 инчи), може да избере според стапката на проток, колку е поголем протокот, толку е поширок излезот на излезот биди. 【Моќна пумпа за пумпа】 : Опремена со мотор за напојување од 1/2 HP може да испорача до 2500gph и максималната висина на испорака може да се достигне 16 стапки. Погодно е за езерца, базени, системи за прскање, системи за наводнување, градинарство, кофи за дожд, поплавен подрум, големи аквариуми. 【Автоматски прекинувач за плови】 : Кога нивото на водата се крева над пумпата, пумпата автоматски ќе започне да работи под контрола на прекинувачот за плови. Кога нивото на водата е под пумпата, треба да го кренете плови за пумпање. Забелешка : Откако пумпата не успее да пумпа вода, треба веднаш да го спуштите прекинувачот за плови или да ја отсечете моќноста. Во спротивно, тоа ќе предизвика да изгори серпентина. 【Висок - квалитетен материјал : : Пумпата за отпадоци има трајна структура за запечатување и трајното термопластично тело ја задржува пумпата од корозија. 【Квалитетна гаранција за услуга】 : Ако наидете на проблем за време на употребата, ве молиме контактирајте со нас навремено, ќе ви помогнете да се обидете да го решите проблемот. 【Совети】】 : Кога ќе започнете да ја користите пумпата, мора да бидете потопени во водата под мал агол за да дозволите преостанатиот воздух да избега. 【Совети】】 На пумпата има воздушен отвор, така што кога пумпата работи, ќе има протекување на вода од тука, ова е нормален феномен, не е дека пумпата е оштетена. 【Излез вода】 : Има 3 различни излези (1 инч, 1-1/4 инчи, 1-1/2 инчи), може да избере според стапката на проток, колку е поголем протокот, толку е поширок излезот на излезот биди.