Tsubaki 60B30F-1R заврши со роппар, единечна влакно, инч, #60 ANSI No., 3/4 терен, 30 заби, 1-15/16
  • Неодамнешно

Tsubaki 60B30F-1R заврши со роппар, единечна влакно, инч, 60 ANSI No., 3/4 терен, 30 заби, 1-15/16

DEN 2.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Пополнување на единечно влакно со еден сет на заби околу обемот за апликации каде што еден ланец може да го поддржи вртежниот момент и оптоварувањето Пит од 3/4 инчи за големини 60 ланци. Подготвено-инсталирање заврши со широк центар од едната страна. Попрска од типот Б со проекција на центар од едната страна за да се сместат разни видови на грмушки за да се спречи да се лизне прскањето на вратилото. Заби за заби помагаат да се спречи лизгање и врзување за да се избегне загуба на електрична енергија во склопови. Пополнување на единечно влакно со еден сет на заби околу обемот за апликации каде што еден ланец може да го поддржи вртежниот момент и оптоварувањето. Пит од 3/4 инчи за големини 60 ланци. Подготвено-инсталирање заврши со широк центар од едната страна. Попрска од типот Б со проекција на центар од едната страна за да се сместат разни видови на грмушки за да се спречи да се лизне прскањето на вратилото. Заби за заби помагаат да се спречи лизгање и врзување за да се избегне загуба на електрична енергија во склопови. Овој метеж на ланецот Tsubaki има 3/4-инчен терен, одговара на ланци со големина 60 и е единечно влакно со еден сет на заби околу неговиот обем за употреба со синџири со единечно влакно. Тоа е заплет од типот Б со проекција на центар што ја опкружуваше дупчењето од едната страна и е подготвена за инсталација на вратило од соодветниот дијаметар. Забите на спојката помагаат да се спречи лизгање и врзување за да се избегне загуба на електрична енергија во собранијата. Таа ја исполнува Меѓународната организација за стандардизација (ISO) 9001 за обезбедување на квалитет. Овој спојник на ланец со единечно влакно е погоден за употреба во широк спектар на апликации кои вклучуваат светло до умерени оптоварувања и тековни, високи циклуси, вклучително и системи за пренос на возила, градежна и земјоделска опрема, транспортери и фабрички производство и склопување, меѓу другите . Попрска со ролери е тенко тркало со длабоки, униформно распоредени заби што ingвонат на неговиот обем. Растојанието од врвот на еден заб до следниот се нарекува теренот и најчесто се мери во додатоци од 1/8-инчи. Попрската ја пренесува моќноста и движењето со ролери, кој е навој над забите на запторот. Усогласувањето на ланецот со теренот на Спрек спречува да се лизне ланецот, така што нема да се изгуби моќ.