M6 x 16 mm Dowel Pin, преку зацврстена легура, челик, обична завршница, DIN 7979D
  • Неодамнешно

M6 x 16 mm Dowel Pin, преку зацврстена легура, челик, обична завршница, DIN 7979D

DEN 3.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Извлечете типови се карактеризираат со навојна дупка Соодветниот клуч се вклопува во дупката за иглата за лесно отстранување. Стандардните стилови на влечење имаат дупка со навој за лесно отстранување. Тие се ефективни кога е потребно чести повторно поставување. Номинален дијаметар на пинот : М6. Номинална должина на пинот : 16 мм. Произведено за да се сретне со спецификација на ASME B18. Извлечете типови се карактеризираат со навојна дупка. Соодветниот клуч се вклопува во дупката за иглата за лесно отстранување. Стандардните стилови на влечење имаат дупка со навој за лесно отстранување. Тие се ефективни кога е потребно чести повторно поставување. Номинален дијаметар на пинот : М6. Номинална должина на пинот : 16 мм. Произведено за да се сретне со спецификација на ASME B18. Цврст директно игла без глава со тесно контролиран дијаметар. Апликации/предности : Широк спектар на употреба, вклучително и како приклучок, шарка или вратило. Прецизните толеранции на игличките на Дауел ги прават одлични за постигнување на соодветно усогласување на делови во собранија со голема брзина, или како ролери во куќиштата со тркала со автобус/камиони. Важна белешка : пиновите на даул треба да се инсталираат со притискање, а не погодени со сила на влијание. За да се зацврсти челикот, железната мешавина мора да содржи одредена количина на јаглерод. Јаглеродот се раствора во стопено железо исто како што шеќерот се раствора во кафето. Во текот на зацврстувањето на челикот, има високо ниво на јаглерод додаден во железната мешавина. Кога компонентата е третирана со топлина, станува тешко низ целата површина до јадрото, па оттука и терминот „преку зацврстен“.