Tasodin Solar Garden Silds 2 Pack 120 LED Fire Fire соларни светла на отворено водоотпорни 2 режими живописни градинарски соларни светла за Божиќна Ноќта на вештерките градина Патека за?
  • Неодамнешно

Tasodin Solar Garden Silds 2 Pack 120 LED Fire Fire соларни светла на отворено водоотпорни 2 режими живописни градинарски

DEN 1.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

【Надграден соларен панел】 Градинарските соларни светла имаат вградена батерија за полнење од 600m Ah и почувствително чувство на светлина, што може автоматски да се наполни во текот на денот и може да обезбеди континуирано осветлување за 8-10 часа по полнењето 4-6 часа во Сонце 【DIY прекрасни светла за соларни градинарски светла】 Отворено градинарски светла се состојат од високо-квалификувани сребрени жица што може лесно да се наведнуваат во која било форма што ви се допаѓа, како што се срцето, цвет, спирала, сфера, огномет, итн. Кога ноќта паѓа, живописни градинарски светла Донесете сонувачка светлина и создадете романтична атмосфера. 【IP65 водоотпорни на отворено】 Нашите светло за соларни огномет се водоотпорни (не впивајте во вода долго време), можат да издржат секаков вид временски услови, без разлика дали се дождливи или облачни. Не грижете се за 'рѓа и бледнее. 【Лесна инсталација】 Инсталацијата може да се заврши со поврзување на двата дела на сончевата ламба во кутијата. Вклучете го прекинувачот, вметнете ја ламбата директно во почвата, откинете го филмот и почекајте за полнење. Нема потреба да поврзувате дополнителни кабли. 【Декорација на отворено】 Сончевата градинарска огномет има два начина на поставување, можете да изберете од постојано или светкаво осветлување, да создадете различни атмосфери. Погодно за украсување на патеки, патишта, цветни леи, градини, дворови, огради, патеки, патеки. 【Надграден соларен панел】 Градинарските соларни светла имаат вградена батерија за полнење од 600m Ah и почувствително чувство на светлина, што може автоматски да се наполни во текот на денот и може да обезбеди континуирано осветлување за 8-10 часа по полнењето 4-6 часа во Сонце. 【DIY прекрасни светла за соларни градинарски светла】 Отворено градинарски светла се состојат од високо-квалификувани сребрени жица што може лесно да се наведнуваат во која било форма што ви се допаѓа, како што се срцето, цвет, спирала, сфера, огномет, итн.