Fein BLPD Изберете мелница за безжичен агол со тркало за мелење 4-1/2 инчи и нишка за монтирање на 5/8-11 инчи-18V, 2.500-8.500 вртежи во минута-CCG 18-115-71200361090
  • Неодамнешно

Fein BLPD Изберете мелница за безжичен агол со тркало за мелење 4-1/2 инчи и нишка за монтирање на 5/8-11 инчи-18V,

DEN 2.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Високи перформанси - Има 30% повисок степен на ефикасност од споредливи универзални мотори со 1100 вати влезна моќност. Оваа алатка е идеална за секоја апликација заради оптимални брзини што одговараат на многу медиуми за мелење и материјали. Премиум издржливост - тој гарантира највисок животен век со следната генерација на мотори без четки Fein Power Drive. Има мотор без одржување со иновативни перки за ладење за оптимална дисипација на топлина, вклучувајќи мониторинг на температурата. Лесен - има тенок зафат, компактен дизајн и мала тежина со добра рамнотежа. Тоа е многу мазно работење и операција без вибрации преку самостоен мотор раздвоен од куќиштето и четири дополнителни амортизери за вибрации. Прво безбедност - Има широка заштита на корисниците преку мек почеток, заштита од рестартирање, електронска заштита од преоптоварување и сопирачка. Комплетно затвореното куќиште на моторот го штити моторот од агресивни керамички и минерални прашини. Разликата на алатката FEIN - Повеќе од 150 години, Феин е производител на алатка водечки во светот. Нашите алатки се дизајнирани да работат подобро, за да можете да ја завршите работата како што треба. Мелница и додатоци. Мелница и додатоци. Феин отпорна на прашина и моќна мелница за безжичен агол со прекинувач на мртвиот човек за ефективно сечење, мелење и дебарирање на работа во употреба на инсталација. е највисок сервисен живот со следната генерација на мотори без четки за Fein Power Drive. Комплетно затвореното куќиште на моторот го штити моторот од агресивни керамички и минерални прашини. Максимална брзина на сечење со батерии со висока моќност на FEIN. Клетки со висока струја со континуирано висока струја на излез и 75 проценти повисока ампеража од батериите Li-јон. Многу мазно работење и операција без вибрации преку самостоен мотор раздвоен од куќиштето и четири дополнителни амортизери за вибрации. Широка заштита на корисниците преку мек почеток, рестартирање на заштита, електронска заштита од преоптоварување и сопирачка.

Elastic backing pad:
5 inch; Mounting thread