Fasterfull faiplvdeln8 200 mm vde долги нос клешти
  • Неодамнешно

Fasterfull faiplvdeln8 200 mm vde долги нос клешти

DEN 3.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Направено од челик од хром ванадиум Квалитетни изолирани безбедносни рачки за безбедност. Зацврстени рабови за сечење. Погоден за пристап до длабоко вдлабнати жици и компоненти. Капацитет на сечење : 1,6 мм. Направено од челик од хром ванадиум. Квалитетни изолирани безбедносни рачки за безбедност. Зацврстени рабови за сечење. Погоден за пристап до длабоко вдлабнати жици и компоненти. Капацитет на сечење : 1,6 мм. Должина : 200мм (8in). Капацитет за вметнување : 2,0мм. Овие клешти на верата VDE се произведуваат од хромиран челик ванадиум и се подложени на строги тестови со висок напон во согласност со IEC 60900 : 2004 година. Сите алатки со оценка на VDE со вера, можат безбедно да се користат кога работат на живи електрични жици на напони до 1.000 волти наизменична струја. Овие долги клешти за нос се комбинирано клевета со долги вилици на полукружен дел и засилени површини за зафаќање. Тие се идеални за пристап до длабоко вдлабнати жици и компоненти.