Влочки за полирање на дијаманти 4 инчи влажни сув сет 7 парчиња за бетонски мермер кварц камен countertop гранит полирање - од Полшурф
  • Неодамнешно

Влочки за полирање на дијаманти 4 инчи влажни сув сет 7 парчиња за бетонски мермер кварц камен countertop гранит полирање

DEN 3.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Подложни за полирање на гранит со дијаманти 4 инчи за мермер кварц травертин гранит -бетонски полирање Комплет за полирање на гранит за мелница нуди 1 x грит #50 #100 #200 #400 #800 #1500 и 1 подлога за поддршка. 1 компјутерска подлога за поддршка на кука и јамка за бетонски влошки за полирање и влошки за полирање на мермер. За влажно и суво полирање. Препорачано да се користат влошки за полирање со вода за најдобри резултати. Комплет за полирање на бетон за сув/влажен полисер и влошки за полирање на сув камен на Max RPM - 5000. Никогаш не користете со мелница со голема брзина. Подложни за полирање на гранит со дијаманти 4 инчи за мермер кварц травертин гранит -бетонски полирање. Комплет за полирање на гранит за мелница нуди 1 x грит #50 #100 #200 #400 #800 #1500 и 1 подлога за поддршка. 1 компјутерска подлога за поддршка на кука и јамка за бетонски влошки за полирање и влошки за полирање на мермер. За влажно и суво полирање. Препорачано да се користат влошки за полирање со вода за најдобри резултати. Комплет за полирање на бетон за сув/влажен полисер и влошки за полирање на сув камен на Max RPM - 5000. Никогаш не користете со мелница со голема брзина. Уште еднаш Полселсрф иновации со понуда на најкомпактниот комплет за влошки за полирање на дијаманти за практични проекти за полирање. Ако ги следите 3 -те чекори за процесот на полирање напишани на полето, резултатите се загарантирани. Погледнете подолу на нашите 3 основни вредности што ги следиме за да ги создадеме и иновираме нашите производи. Зголемете ја вашата ефикасност Сетот вклучува една подлога за секоја Grit #50 #100 #200 #400 #800 #1500 плус подлогата за поддржувачи. Во 95% од проектите за полирање нема потреба од грицки над #800 за да се добие огледало. Во повеќе од 98% од проектите за полирање, нема потреба од грицки над #1500 за да се добие огледало. Нашиот сет беше дизајниран да го понуди најкомпактниот комплет по многу конкурентна цена, додека го одржува квалитетот највисок.