Цирконски Конусен Сад, 100мл, секој
  • Неодамнешно

Цирконски Конусен Сад, 100мл, секој

DEN 812.80

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

>95% Цирконија Оценето До 2100°C. Обезбедува одлична хемиска инертност и отпорност на корозија. Оценето До 2100°C. Обезбедува одлична хемиска инертност и отпорност на корозија. >95% Цирконија (Зро2) Конусен Сад, капацитет од 100 мл. Обезбедува одлична хемиска инертност и отпорност на корозија на температури до 2100°C. Нуди единствена способност да им овозможи на кислородните јони слободно да се движат низ кристалната структура над 600°C. Инструкции За Греење И Ладењебавната стапка на рампата и стапката на ладење се препорачуваат за да се минимизира термичкиот шок; при зголемување на температурата, посебно внимание треба да се посвети на два чувствителни температурни периоди : 100-300°C и 1.200°c при што стапката на греење не треба да надминува 3°c во минута. Стапката може да биде побрза во другите температурни опсези, но се препорачува да биде помала од 5°C во минута.Земањето на садот директно од печката на високи температури може да предизвика пукнатини. Ако е можно, извадете го кога температурата е под 100°С.