YESWELDER Нерѓосувачки Челик Миг Цврста Жица ER308L .030-Дијаметар, 2-Фунти
  • Неодамнешно

YESWELDER Нерѓосувачки Челик Миг Цврста Жица ER308L .030-Дијаметар, 2-Фунти

DEN 0.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

користете 100% Аргон Или Аргон/Хелиум за поголема пенетрација и поголема брзина Има непречено хранење со жица, стабилен лак, убава форма, како и малку прскање. Широко се користи при заварување на садови под притисок, машини за храна и опрема за ресторани, медицинска опрема, опрема за ѓубрива, текстилни машини итн. [ER308 L] ER308 L нерѓосувачки челик миг заварување процес за 304, 304 L, 308 L, 321 И 347 нерѓосувачки челици. Користете 100% Аргон Или Аргон/Хелиум За поголема пенетрација и поголема брзина. [ПОВЕЌЕКРАТНА УПОТРЕБА] Широко се користи при заварување на садови под притисок, машини за храна и опрема за ресторани, медицинска опрема, опрема за ѓубрива, текстилни машини итн. [ОДЛИЧНИ ПЕРФОРМАНСИ] има непречено хранење со жица, стабилен лак, убава форма, како и малку прскање. [ПРЕДНОСТ] Може да се заварува во сите позиции и содржи соодветна количина ферит, има добра отпорност на пукнатини и корозија. [ER308 L] ER308 L нерѓосувачки челик миг заварување процес за 304, 304 L, 308 L, 321 И 347 нерѓосувачки челици. Користете 100% Аргон Или Аргон/Хелиум За поголема пенетрација и поголема брзина. [ПОВЕЌЕКРАТНА УПОТРЕБА] Широко се користи при заварување на садови под притисок, машини за храна и опрема за ресторани, медицинска опрема, опрема за ѓубрива, текстилни машини итн. [ОДЛИЧНИ ПЕРФОРМАНСИ] има непречено хранење со жица, стабилен лак, убава форма, како и малку прскање. [ПРЕДНОСТ] Може да се заварува во сите позиции и содржи соодветна количина ферит, има добра отпорност на пукнатини и корозија.