БУРИТ Анти Зрачење &засилувач; ЕМФ Ткаенина Сребрени Влакна Проводен Фарадеј Крпа ЗА РФ / ЛФ Блокирање/Заштита Еми Рфид Заштита Материјал
  • Неодамнешно

БУРИТ Анти Зрачење &засилувач; ЕМФ Ткаенина Сребрени Влакна Проводен Фарадеј Крпа ЗА РФ / ЛФ Блокирање/Заштита Еми Рфид

DEN 0.67

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

☞ [заштита] : може да заштити РФ/ЕМИ/ЕМФ/ЛФ од кабли, кутии за префрлување и други извори на зрачење, како и разни електромагнетни бранови, како Што се Bluetooth, климатизери, паметни метри, сигнални кули, мобилни телефони, рутери, микробранови и фреквентни електрични полиња Ефикасно ги штити високофреквентните електромагнетни супстанции. Ефектот против истекување е одличен, а заштитниот ефект е речиси совршен. ☞[ чисто сребрено влакно] : вакуумска испрскана сребрена ткаенина од памучна ткаенина. Пријателски за кожата, мек, дише и удобен. Многу е погоден за изработка на облека и навлаки за мебел отпорни на зрачење. Може да се исчисти во ладна или топла вода со неутрален детергент (белењето не е дозволено). Дури и по честото чистење, тоа нема да влијае на перформансите и спроводливоста против зрачење. ☞[Висока спроводливост] : овој материјал е високо спроводлив еластичен материјал. Отпорноста на површината е под 0,03 оми, а просечното слабеење од 30 MHz до 18ghz е 85 d B. Перформансите на заштитата се движат од 10 MHz до 5 GHz. ☞[Мулти-големина] : овој материјал е многу лесен за сечење и шиење. Ширината на производот е 150 см (59,05 инчи). Ако ви треба попрецизна или континуирана должина, ве молиме контактирајте не. Во спротивно, ќе го испратиме секое парче во големината што ќе ја изберете. ☞[Применливи сцени] : Се Користи во производството на костуми за заштита од зрачење, работна облека, секојдневна облека, пижами, долна облека, домашен текстил и ракавици на екран на допир. Може да се користи и за завиткување кожни кеси, паричници и торби со кредитни картички или за правење мала торба за мобилни телефони, паметни клучеви или што било што ги прифаќа или пренесува овие сигнали за да спречи истекување информации и кражба на информации. ☞ [заштита] : може да заштити РФ/ЕМИ/ЕМФ/ЛФ од кабли, кутии за префрлување и други извори на зрачење, како и разни електромагнетни бранови, како Што се Bluetooth, климатизери, паметни метри, сигнални кули, мобилни телефони, рутери, микробранови и фреквентни електрични полиња. Ефикасно ги штити високофреквентните електромагнетни супстанции. Ефектот против истекување е одличен, а заштитниот ефект е речиси совршен. ☞[ чисто сребрено влакно] : вакуумска испрскана сребрена ткаенина од памучна ткаенина. Пријателски за кожата, мек, дише и удобен. Многу е погоден за изработка на облека и навлаки за мебел отпорни на зрачење. Може да се исчисти во ладна или топла вода со неутрален детергент (белењето не е дозволено). Дури и по честото чистење, тоа нема да влијае на перформансите и спроводливоста против зрачење. ☞[Висока спроводливост] : овој материјал е високо спроводлив еластичен материјал. Отпорноста на површината е под 0,03 оми, а просечното слабеење од 30 MHz до 18ghz е 85 d B. Перформансите на заштитата се движат од 10 MHz до 5 GHz. ☞[Мулти-големина] : овој материјал е многу лесен за сечење и шиење. Ширината на производот е 150 см (59,05 инчи). Ако ви треба попрецизна или континуирана должина, ве молиме контактирајте не.

Product name:
anti-radiation fabric/silver fiber fabric
Function:
anti-radiation, anti-static
Composition and content:
pure silver knitted fabric, soft and slightly elastic, resistant to washing, oxidation resistance, radiation protection, and good electromagnetic shielding effect.
Width:
150 cm (59.05in)
Packing list:
anti-radiation silver fiber fabric
prompt:
Due to the differences between different monitors, the picture may not reflect the actual color of the item. We guarantee that your style is the same as shown in the picture.:
Before leaving the factory, all products are strictly tested. If you have any questions or concerns when receiving or using the package, please feel free to contact our after-sales service team. We have professional staff to provide you with satisfactory service. :