Киоцера КГДИР 16Б4, Десен Внатрешен Држач За Жлебови со Минимален Дијаметар од 1.2598 , 1.5748 За Внатрешни Апликации За Жлебови
  • Неодамнешно

Киоцера КГДИР 16Б4, Десен Внатрешен Држач За Жлебови со Минимален Дијаметар од 1.2598 , 1.5748 За Внатрешни Апликации

DEN 292.80

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Десен Држач за Алат со Завртка За Стегање Дизајн На Држење За Внатрешно Жлебување Добра контрола на чипови со специјален гми чипбрејкер. Непречена евакуација на чипови со создавање џеб за чипови. Ниски сили за сечење и стабилна обработка. Компатибилен СО НЕУТРАЛЕН GDM4. Десен Држач за Алат со Завртка За Стегање Дизајн На Држење За Внатрешно Жлебување. Добра контрола на чипови со специјален гми чипбрејкер. Непречена евакуација на чипови со создавање џеб за чипови. Ниски сили за сечење и стабилна обработка. Компатибилен СО НЕУТРАЛЕН GDM4. Десната Рака Toolholder со Менгеме Завртка Вметнете Држи Дизајн за Внатрешни Grooving Добра чип контрола со посебни GMI chipbreaker Мазна чип евакуација со создавање на чип џеб Ниска сечење сили и стабилна обработка Компатибилен со Неутрална GDM4.CM Внесува Детали за Производот : Grooving Тип : Внатрешната Страна на Носителот : Десен Серија : KGDI Toolholder Стил : KGDI Доведе Агол (Диплома) : 0 [DMIN] Минимум Понесе Дијаметар (Децимална Инчи) : 1.5748 (CM) [DMIN] Минимум Понесе Дијаметар (mm) : 32.00 (CM) [DCON] месо тело Дијаметар (Децимална Инчи) : 1.0000 [DCON] месо тело Дијаметар (mm) : 25.40 [H] месо тело Висина (Децимална Инчи) : 0.9055 [H] месо тело Висина (mm) : 23.00 [LF] Функционална Должина (Децимална Инчи) : 8.0000 [LF] Функционална Должина (mm) : 203.20 [LH] Главата Должина (Децимална Инчи) : 1.5748 [LH] Глава Должина (mm) : 40.00 [WF] Сечење на Работ на Далечина (Децимална Инчи) : 0.7480 [WF] Сечење на Работ Растојание (mm)19. Длабочина на Сечење (Децимална Инчи) : 0. Длабочина на Сечење (mm) : 8.] Вметнете Сечење Ширина (Децимална Инчи) : 0.] Вметнете Сечење Ширина (mm) : 4.00 Coolant Преку : Да [G] Coolant Дупка Тема Големина (Децимална Инчи) : 0.2362 [G] Coolant Дупка Тема Големина на (mm) : 6.00 Вметнете Држи Метод : Менгеме Завртка Мулти-Користете Алатка : Нема Апликација : Grooving Toolholder Материјали : Челик Единица Мерка : Инчен Компатибилен Вметнете Рака : Неутрален Компатибилен Внесува (Делумно) : GDM4.