M4 x 12mm, DIN 660 / ISO 1051, метрички, цврсти занити, тркалезна глава, не'рѓосувачки челик А2
  • Неодамнешно

M4 x 12mm, DIN 660 / ISO 1051, метрички, цврсти занити, тркалезна глава, не'рѓосувачки челик А2

DEN 1.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Цврстите навртки се едноставно вратило и глава дизајнирана да се деформира со чекан или пиштол за заниткување А2 не'рѓосувачки челик е функционално еквивалентен на 304 одделение, познат и како 18-8 не'рѓосувачки челик. Не'рѓосувачки челик значително ја подобрува отпорноста на оцрнување или корозија. Цврстите навртки се едноставно вратило и глава дизајнирана да се деформира со чекан или пиштол за заниткување. А2 не'рѓосувачки челик е функционално еквивалентен на 304 одделение, познат и како 18-8 не'рѓосувачки челик. Не'рѓосувачки челик значително ја подобрува отпорноста на оцрнување или корозија. Димензионални атрибути- Дијаметар (номинален) : М4- Дијаметар (димензија) : дијаметар од 4мм- (минимум) : 3,87мм- дијаметар (максимум) : 4,1мм- должина (номинален) : 12мм- неоткриена должина на шипката : 12мм- Дијаметар на главата : 7мм - Дијаметар на главата (минимум) : 6,42мм- дијаметар на главата (максимум) : Висина на главата од 7мм, целокупна : висина од 2,4 мм- севкупно (минимум) : 2,275мм- висина на главата, целокупна (максимална) : 2,525ммпродуктивни атрибути- категорија- категорија : Цврсти навртки- Систем на мерење : Метрика- Бренд : Aspen FASTENERS®- Стил на глава : Тркалезна глава- материјал : Не'рѓосувачки челик- Материјал Одделение : А2 Не'рѓосувачки челик- облога : Необјавени стандарди и спецификации : DIN 660 / ISO 1051 NB : слики на производи се уметнички претстави заштитени со авторски права кои не можат да го одразуваат точниот изглед на производот, пропорциите и/или релативните димензии.