J-kitchens чајник со чај со чај, 8,5 fl oz, за 1 или 2 лица, хасами јаки, направени во Јапонија, цвет на цреша од цреша, тенџере, S, црвено
  • Неодамнешно

J-kitchens чајник со чај со чај, 8,5 fl oz, за 1 или 2 лица, хасами јаки, направени во Јапонија, цвет на

DEN 538.08

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Материјал : порцелан (безбедна машина за миење садови, безбедна машина за миење садови, безбедна машина за миење садови, безбедна и фен машина за миење садови); Микробранова печка : Само главна единица, не инфузер Големина (приближна) : дијаметар 3,9 инчи (10 см) x spout за да се справи со 5,7 инчи (14,5 см) x висина 3,7 инчи (9,5 см); Тежина (приближна) : 10. Капацитет (приближен) : 8,5 fl oz (240 кубици) (кога е целосно наполнет) : за 1 до 2 лица. Ова е чајник во облик на тенџере на Хасми Воер, познат по своите стилски прибор. Дното на единицата доаѓа со цедалка за чај од не'рѓосувачки челик што е длабоко на излевањето, за да можете да уживате во вкусен чај дури и во мали количини. Покрај тоа, го дизајниравме копчето на капакот, така што е лесно да се истури со едната рака. Се обидовме да го направиме можно да го обесиме капакот без да се грижиме за тоа да биде поставено. Секоја слика е индивидуално завршена од софистициран женски персонал. Значи, може да биде малку поразлично од сликата. Од дизајни со користење на традиционални методи до вклучување на сезонски вкусови, секој од нив е внимателно направен во природно опкружена работилница за Хасами. Ако ви се допаѓа вашиот дневен брод, денот ќе ви биде попријатен. Може да земете момент кога не можете да тргнете наопаку со тоа. Ние нудиме уред што е близу до животот.