IDL Packaging USA направи 1/2 x 400 'Полипропилен комплет за капнување, 300 фунти на прекин на јачината-добро дизајнирани и сигурни алатки-доволно кабел и заптивки за 200 употреби
  • Неодамнешно

IDL Packaging USA направи 1/2 x 400 'Полипропилен комплет за капнување, 300 фунти на прекин на јачината-добро

DEN 8960.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

【Комплет за капнување на полипропилен (ПП)】 Овој комплет комбинира само производи направени од САД : 2 ролни од 1/2 инчи x 200 стапки полипропилен (ПП) каскава со 300 фунти на пауза (вкупна должина од 400 стапки); пакет од 200 отворени пломби; IDL-1150 полипропилен затегнувач на затегнување со секач (алатка за тешки врски работи и со полиестер и полипропиленско капнување); IDL-1225-12 заптивната заптивка на полипропилен со залепени решетки во вилиците (тешкиот крим ја затвора заптивката над лентата за ПП) 【Еластичен пакет од 200 отворени заптивки; Затегнувач на затегнувач на IDL-1150 PP со секач (алатка за капнување од типот на ветерница со тешка должност); IDL-1225-12 PP заптивната заптивка со засилени степени во вилиците (тешкиот крим ја затвора заптивката над лентата за ПП). Сите потрошни материјали, вклучително и кабел, заптивки и токи, можат да се преуредат одделно. Овој комплет за капнување е совршен избор за оние што сакаат да купат американски направени. Бидете уверени дека сите производи се направени во Америка со високи американски стандарди. Ние, исто така, нудиме три други опции на решенија за пакување за пакување кои вклучуваат претходно избрани производи за капнување кои работат совршено заедно. Преносен-разноврсен и достапен комплет за работи со среден волумен. Преносен Ultimate - Комплетен комплет за ленти опремени со кутија/диспензерот за ленти за да ги задржи ролните со кабел уредни и подготвени за употреба. Индустриски-раствор со високи перформанси со голема ролна за преклопување и со (или без) количка/диспензер за дополнителна подвижност. Совршени за работи со голем обем и интензивно капнување. Пронајдете го целиот спектар на комплети за капнување во нашата продавница за марки за пакување IDL. Ние презентираме широк спектар на решенија за капнување за ефикасно и брзо прицврстување на кој било волумен, тежина и форма на пакување.