PA66 Пластична NEMA 10-30p us тип на приклучок со висока јачина на индустриски приклучок електричен за генераторска опрема
  • Неодамнешно

PA66 Пластична NEMA 10-30p us тип на приклучок со висока јачина на индустриски приклучок електричен

DEN 0.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Долг механички живот, приклучокот може да издржи 20000 пати приклучување и надвор Долг механички живот, приклучокот може да издржи 20000 пати приклучување и надвор. Долг механички живот, приклучокот може да издржи 20000 пати приклучување и надвор. Применливо за приклучување на адаптација за опрема за генератор, опрема за производство на машини и други употреби на производство на енергија. Мала големина и мала тежина, преносни и удобни за носење со. Контактниот материјал е месинг со голема сила и цврстина. Пластиката PA66 се користеше како материјал за школка што има поголема точка на топење, може да одржува добра сила и вкочанетост дури и на висока температура. Долг механички живот, приклучокот може да издржи 20000 пати приклучување и надвор. Долг механички живот, приклучокот може да издржи 20000 пати приклучување и надвор. Долг механички живот, приклучокот може да издржи 20000 пати приклучување и надвор. Применливо за приклучување на адаптација за опрема за генератор, опрема за производство на машини и други употреби на производство на енергија. Мала големина и мала тежина, преносни и удобни за носење со. Контактниот материјал е месинг со голема сила и цврстина. Пластиката PA66 се користеше како материјал за школка што има поголема точка на топење, може да одржува добра сила и вкочанетост дури и на висока температура. Карактеристики : Пластиката PA66 се користеше како материјал за школка што има поголема точка на топење, може да одржува добра сила и вкочанетост дури и на висока температура. Контактниот материјал е месинг со голема сила и цврстина. Долг механички живот, приклучокот може да издржи 20000 пати приклучување и надвор. Мала големина и мала тежина, преносни и удобни за носење со. Применливо за приклучување на адаптација за опрема за генератор, опрема за производство на машини и други употреби на производство на енергија. Specification : Model : NEMA 10-30 PRated Voltage : 125-250 VRated Current : 30 AShell Material : PA66 Plastic Contact Material : Brass Certification : US ULPlug and Pin Quantity : 3 Type : USCharacter : Industrial Usage Power Source Frequency : 50/60 Hz Mechanical Life : 20,000 Times of Plug in and Out.

Model:
NEMA 10-30P
Rated Voltage:
125-250V
Rated Current:
30A
Shell Material:
PA66 Plastic
Contact Material:
Brass
Certification:
US UL
Plug and Pin Quantity:
3
Type:
US
Character:
Industrial Usage
Power Source Frequency:
50/60Hz
Mechanical Life:
20,000 Times of Plug in and out.
Size:
75 x 72 x 60mm / 2.95 x 2.83 x 2.36in
Package List:
1 x Plug :