Сини ангелски пумпи VM33S Builder Uilder Series Sumpersible Thermoplastic Sump Pump, црна
  • Неодамнешно

Сини ангелски пумпи VM33S Builder Uilder Series Sumpersible Thermoplastic Sump Pump, црна

DEN 1321.28

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Издржливо засилено термопластично куќиште/волумен Дизајнот на врвот на вшмукување ги елиминира бравите на воздухот и го минимизира затнувањето од остатоци во дното на јамата за ѓубре. Прицврстувачи за не'рѓосувачки челик отпорен на корозија за долг живот во тешки апликации за отпадоци. Сигурен термопластичен работно коло за максимален проток на вода и долг живот во тежок. NPT празнење за лесна инсталација и усогласеност со градежните кодови. Издржливо засилено термопластично куќиште/волумен. Дизајнот на врвот на вшмукување ги елиминира бравите на воздухот и го минимизира затнувањето од остатоци во дното на јамата за ѓубре. Прицврстувачи за не'рѓосувачки челик отпорен на корозија за долг живот во тешки апликации за отпадоци. Сигурен термопластичен работно коло за максимален проток на вода и долг живот во тежок. NPT празнење за лесна инсталација и усогласеност со градежните кодови. Сините ангелски пумпи VM33 S 1/3 КС, Термопластично куќиште, вертикален преклоп за плови со свињи. Брендот на сини ангел на станбени пумпи обезбедува отпадоци, канализација, алатка и други станбени пумпи познати по издржливост и сигурност. Најчестата пумпа за вода. Пумпи за пумпи се автоматски пумпи што се користат за отстранување на подземните води од јами за отпадоци и пренесување на дренажата на подрумот за да се спречи поплавување на станбени. Пумпите за резервна копија на батеријата се додаваат во прилог на вашиот примарен ѓубре и се напојуваат од батерија од 12 волти. Ова го комплетира вашиот систем за пумпа за пумпа и обезбедува дополнителна заштита за отстранување на подземната вода за време на прекин на електрична енергија, примарна неуспех на пумпата или силен дожд. Пумпи за отпадни води/пумпи за ефлуенти се автоматски пумпи што се користат во апликации со тешки работи. Вообичаени апликации вклучуваат пумпање отпад од бања до канализација или септичка линија е вообичаена примена. Пумпите за комунални услуги се повеќенаменски пумпи. Користењето се движи од секојдневните апликации околу вашиот дом, до повремена употреба.