Luoqiufa 6Set 9-пински 5.08мм терен машки женски PCB завртка терминал блок
  • Неодамнешно

Luoqiufa 6Set 9-пински 5.08мм терен машки женски PCB завртка терминал блок

DEN 143.84

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Име на производот : ПЦБ терминален блок; Модел : 2 EDG 5 Материјал : пластика, боја : зелена. Номинален напон : 300 V; Оценета струја : 15а; Користете дијаметар на жица : 24-12 AWG. Димензии : растојание од пинот 5.08 мм/0,2 инчи; Вкупни димензии : околу 46 x 22 x 15 mm (должина * ширина * висина). Содржина на пакетот : 6 Поставете X PCB терминален блок. Спецификација : 9 пинови x 6 сетови , теренот : 5,08 мм/0,2 инчи. Заглавие на пинот : затемнет месинг за употреба Дијаметар на жица : 24-12 AWG Оценет напон : 300 V Оценета струја : IEC : 15 A UL : 10 A. Опсег на температура : -40 Целзиусови степени до 105 Целзиусови степени. Широко се користи во електроника, комуникациска опрема, инструменти, калкулатори, системи за автоматска контрола, уреди за домаќинства и опрема за аларми, итн.

9 pins x 6 sets,Pitch:
5.08 mm/0.2 inch.
Pin header:
tinned brass
Use wire diameter:
24-12 AWG
Rated voltage:
300V
Rated current:
IEC
Temperature range:
-40 degrees Celsius to 105 degrees Celsius.
It is widely used in electronics, communication equipment, instruments, calculators, automatic control systems, household appliances and alarm equipment, etc. :