месинг плоча бакарен лим метал метална метална плоча со фолија мазна површина Исклучителна организација Дебелина 0,03in/0,8мм, табла за бакарна фолија од месинг плоча
  • Неодамнешно

месинг плоча бакарен лим метал метална метална плоча со фолија мазна површина Исклучителна организација

DEN 1.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Има добра машинска обработка 100% и висок квалитет. Мазна површина, ниска содржина на кислород. Висока чистота, добра организација. Одлично за заварување и ласкање. Издржлив во употреба. Флексибилна, одлична густина, топлинска спроводливост, добра спроводливост и. Може да се користи за спроводливо, термичко и заварување. Непорна, трахома, лабава. Електрична висока ерозија на точноста на површината, процесот на третман на топлина, електродата немаше насока. Направено од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра машинска обработка, може да издржи обработка на топол и ладен притисок. Име на производи : месинг платаматеријал : H62 Thickness : 0.03in/0,8 mm Големина на производот (L x W) : 200 x 200mm/7. 9 инчи 200 x 300mm/7.8inch 300 x 300mm/11. 8 инчиматеријал : Карактеристики на бакарен материјал : Температура на топла обработка 750 ~ 830 ° C; Температура на annealing 520 ~ 650 ° C; ниска температура на температурата на прицврстување за да се елиминира внатрешниот стрес 260 ~ 270 ° C. Методи за обработка : ласерска машина, CNC компјутерски гонг, машина за гравирање, мелење машини : висока јачина, добра пластичност, добра заварување, употреба : широк спектар на употреба, како што се ремени за резервоарот за вода, водоснабдување и дренажни цевки, медали, bellвони, серпентина Цевки, комплексни мали производи, ракотворби, хардверски делови, музички инструменти, итн. Вклучен пакет : 1 x бакар листови : DIY проекти, хоби, занаети, декорација на згради, индустриска, спроводлива топлина и така натаму.