САД запечатуваат црн ацетален пластичен лист, 3 висина, ширина 8, 12 должина
  • Неодамнешно

САД запечатуваат црн ацетален пластичен лист, 3 висина, ширина 8, 12 должина

DEN 0.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Облик : лист; Материјал : ацетален кополимер; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 3 "; толеранција на дебелина : (-0.012 "); ширина : 8"; Толеранција на ширина : (-0,25 " - +0,25"); Должина : 12 "; толеранција на должина : (-1" - +1 "). Боја : црна; јасност : непроaирна; јачина на затегнување : 9,100 psi; оценка на јачината на затегнување : добра; јачина на удар : 1,1 ft. ; Оценка на јачината на влијанието : сиромашен. Коефициент на Фректон : 0,35; оценка на триење : лизгава; апсорпција на вода : 0.0022; оценка за апсорпција на вода : добра; цврстина : Роквел М90. Густина : 0,051 фунти / ку. до 180 ° F; Спецификации се сретнат : UL 94 Hb. Облик : лист; материјал : ацетален кополимер; оценка : стандард; тип на поддршка : обична. Дебелина : 3 "; Толеранција на дебелина : (-0.012"); Ширина : 8 "; толеранција на ширина : (-0.25 "); должина : 12"; Толеранција на должина : (-1 " - +1"). Боја : црна; Јасност : непроирна; Јачина на затегнување : 9.100 psi; Оценка на силата на затегнување : добро; Јачина на удар : 1,1 стапки - lbs .; Оценка на јачината на влијанието : сиромашен. Коефициент на Фректон : 0,35; Оценка на триење : лизгава; Апсорпција на вода : 0.0022; Оценка на апсорпција на вода : Добро; Цврстина : Роквел М90. Густина : 0,051 фунти / cu.; Температурен опсег : -50 ° до 180 ° F; Спецификации се сретнаа : UL 94 HB. Обично познат како ацетален кополимер, овој материјал е најлесен за машина, отпорен на абење и отпорен на влага. Овој производ е произведен во Кина. Дебелина : 3 "; толеранција на дебелина : (-0.012 "); ширина : 8"; Толеранција на ширина : (-0,25 " - +0,25"); Должина : 12 "; толеранција на должина : (-1" - +1 "). Боја : црна; јасност : непроaирна; јачина на затегнување : 9,100 psi; оценка на јачината на затегнување : добра; јачина на удар : 1,1 ft. ; Оценка на јачината на влијанието : сиромашен. Коефициент на Фректон : 0,35; оценка на триење : лизгава; апсорпција на вода : 0.0022; оценка за апсорпција на вода : добра; цврстина : Роквел М90.