Црна Риба Машки Полнење UPF 30+ Риболовец Долг Ракав
  • Неодамнешно

Црна Риба Машки Полнење UPF 30+ Риболовец Долг Ракав

DEN 880.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

83% Најлон, 9% Еластан, 8% Полиестер Повлечете го затворањето. Машинско Перење. УДОБЕН МАТЕРИЈАЛ : Долгиот Ракав Риболовец е направен од 83% Најлон/9% Еластан/8% Полиестер, што го прави удобна опција за оние што се на сонце цел ден. Достапно Во големини Мали-3 XL. ПЕРФОРМАНСИ : четиринасочната ткаенина за истегнување е текстура за да создаде воздушни џебови за ладење и промовира помалку ткаенина во контакт со кожата за слобода на движење и да остане ладна во жешките летни денови. ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ЛАДЕЊЕ : Карактеристики технологија за ладење без хемикалии за ладење, оваа кошула ќе ја исфрли влагата од кожата и нема да ги изгуби својствата за ладење без разлика колку пати ќе ја измиете. ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ : оваа риболовна кошула ја штити кожата од штетните сончеви зраци со рејтинг 30+ UPF за да спречи изгореници од сонце долги часови на сонце. НЕГА НА ОБЛЕКА : ладно миење во Машина со благ детергент на постојан циклус на печатот. Не користете белило или омекнувач. Сува на ниско ниво. Ниско железо доколку е потребно, но не и примена на железо. Немојте да се исушите.