Внатрешен Монитор За Квалитет На Воздухот Дигитален Детектор ЗА Јаглерод Диоксид ТВКО Метар Формалдехид Тестер ЛЕД Позадинско Осветлување Дисплеј Гас Анализатор
  • Неодамнешно

Внатрешен Монитор За Квалитет На Воздухот Дигитален Детектор ЗА Јаглерод Диоксид ТВКО Метар Формалдехид

DEN 608.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Мерење со двојна илјади цифри, голем ЛЕД дисплеј, лесен за читање Прилагодува 12-битен рекламен паметен чип, кој може да го зголеми тестираниот сигнал, анти-пречки и висока прецизност. Овој детектор може да помогне во анализата на квалитетот на воздухот и откривање НА ТВКО и формалдехид. Овој тестер за воздух е погодно да се постави во секој агол од домот,училиштето,канцеларијата,автомобилот и други места за прецизно откривање на квалитетот на воздухот. Откривање и следење на проблемите со воздухот во секое време за да се обезбеди здравјето на членовите на семејството или вработените. Мерење со двојна илјади цифри, голем ЛЕД дисплеј, лесен за читање. Прилагодува 12-битен рекламен паметен чип, кој може да го зголеми тестираниот сигнал, анти-пречки и висока прецизност. Овој детектор може да помогне во анализата на квалитетот на воздухот и откривање НА ТВКО и формалдехид. Овој тестер за воздух е погодно да се постави во секој агол од домот,училиштето,канцеларијата,автомобилот и други места за прецизно откривање на квалитетот на воздухот. Откривање и следење на проблемите со воздухот во секое време за да се обезбеди здравјето на членовите на семејството или вработените. Спецификација : Напојувано од : 2 x aaa батерии (не е вклучено)Материјал : објект За Апстестирање : Формалдехид, опсег На TVOCTest : 0.000 Единица За Концентрација : mg/m3релативна влажност : 20-85% работна температура : 5-45 q/41-113us Големина : апликација.87 in Color : greyquanty : 1 Pc Note : Нема малопродажен пакет.Ве молиме дозволете грешка од 0-1 см поради рачно мерење. ве молиме бидете сигурни дека не ви пречи пред да понудите.Поради разликата помеѓу различните монитори, сликата може да не ја одразува вистинската боја на предметот. Благодарам!Пакетот Вклучува : 1 х Детектор За Квалитет На Воздухот ве Молиме слободно консултирајте се со нашата служба за корисници доколку имате какви било прашања.

Powered by:
2 x AAA batteries(Not included)
Material:
ABS
Testing object:
Formaldehyde, TVOC
Test range:
0.000-6.000
Concentration unit:
mg/m3
Relative humidity:
20-85%
Working temperature:
5-45℃/41-113℉
Size:
app.13.5 x 6.2 x 2.2cm/5.31 x 2.44 x 0.87in
Color:
Grey
Quantity:
1 Pc
Note:
No retail package.:
Please allow 0-1cm error due to manual measurement. pls make sure you do not mind before you bid.:
Due to the difference between different monitors, the picture may not reflect the actual color of the item. Thank you!:
Package Includes:
1 x Air Quality Detector:
Please feel free to consult our customer service if you have any questions. :