Irwin Tools Speedbor Blue Groove Pro Spade Bit Set со Case, 8-парчиња
  • Неодамнешно

Irwin Tools Speedbor Blue Groove Pro Spade Bit Set со Case, 8-парчиња

DEN 639.84

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Битовите за вежбање се карактеризираат со точка на сино-жлеб и највисокиот раб за брзо отстранување на чипови Спајд-парчињата користат двојни потколеници кои ја пишуваат надворешната страна на дупката, намалувајќи го Збег. Дизајнот со рамен вежба за бит има голема шинка за додадена издржливост. Битката со лопатка со жлебна хексадецимална форма се спротивставува на лизгање во вежба за вежбање или бит -продолжение. Доаѓа во случај на сет на Ирвин Про направен од трајна смола од обликувана апс. Битовите за вежбање се карактеризираат со точка на сино-жлеб и највисокиот раб за брзо отстранување на чипови. Спајд-парчињата користат двојни потколеници кои ја пишуваат надворешната страна на дупката, намалувајќи го Збег. Дизајнот со рамен вежба за бит има голема шинка за додадена издржливост. Битката со лопатка со жлебна хексадецимална форма се спротивставува на лизгање во вежба за вежбање или бит -продолжение. Доаѓа во случај на сет на Ирвин Про направен од трајна смола од обликувана апс. Опис на производот Овој Irwin Speedbor 8-парчен лопачки бит-бит сет вклучува битови за вежбање со сина точка и највисока раб за брзо отстранување на чипови. Двоен сечење поттикнувачи на надворешната страна на дупката за да помогне во намалувањето на Збег, а големиот дизајн на шанк помага да се задржи малку издржлив. Со жлебна хексадецимална тресење, овие парчиња лопата се спротивставуваат на лизгање во продолжението за вежбање или бит. Сетот за вежбање Bit доаѓа во про -сет кутија изграден од обликувана ABS смола за издржливост, во кој има дизајн на лизгачки брави за безбедност. Од производителот Ирвин Индустриски алатки 341008 8-парчиња Speebor Blue Groove Pro Set Case. За брзи, груби или чисти и точни дупки, широката линија на Ирвин на битовите за вежбање Woodboring му овозможува на корисникот најдобри достапни алатки за секоја апликација за постигнување на нивните потреби за дупчење на дрво.