Леден пакет за прсти на нозете, папучи за мраз за еднократна употреба за отечени стапала, едем, лак, хемотерапија, артритис, невропатија, плантарна фасцитис, подножј
  • Неодамнешно

Леден пакет за прсти на нозете, папучи за мраз за еднократна употреба за отечени стапала, едем, лак, хемотерапија,

DEN 488.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Чувајте ги папучи од мраз во замрзнувач најмалку 2 часа за терапија со ладна стапало За подобар ефект, најдоброто време на замрзнување е 2-6 часа. Ставете го гел пакетот во микробранова печка за топлинска терапија. Ве молиме, загрејте ги според упатствата на пакетот, максималното време на греење не надминува 1 минута со голема моќност. Ефективни папучи на терапија со мраз : Папучи од мраз се изработени од двострана премија најлон ткаенина и се исполнети со гел за ладење. Најлонската страна продира во интензивна студ до повредена нога и останете ладно подолго за специфични повредени области на стапалото, помагајќи брзо да се закрепнат. Универзално вклопување : Папучи од мраз од гел не е разлика помеѓу левите и десните нозе, унисекс. Една големина најмногу одговара, видете ја сликата Димензии за повеќе детали. Издржлив е на подножјето, лесно се облекува и полетува и повеќе пријателски расположен на отечените нозе споредувајќи се со ледените чевли или чорапите. Не ставајте дополнителна болка на нозе!. Користено за : Обезбедува смирувачка утеха за топли, уморни и отечени нозе предизвикани од непријатни обувки, долги денови на нозе, бременост, пост-хирургија, артритис, плантарен фасититис, гихт, потпетици на потпетици, плантарна болка во невропатија и бурзитис. Студената или топла терапија : Чувајте ги папучи од мраз во замрзнувач најмалку 2 часа за терапија со ладна стапало. За подобар ефект, најдоброто време на замрзнување е 2-6 часа. Ставете го гел пакетот во микробранова печка за топлинска терапија. Ве молиме, загрејте ги според упатствата на пакетот, максималното време на греење не надминува 1 минута со голема моќност. Забелешка : Овие влечки од мраз пакувања се наменети само за топла ладна терапија, не се наменети или дизајнирани да шетаат наоколу, затоа не носете го за стоење или одење. Ефективни папучи на терапија со мраз : Папучи од мраз се изработени од двострана премија најлон ткаенина и се исполнети со гел за ладење. Најлонската страна продира во интензивна студ до повредена нога и останете ладно подолго за специфични повредени области на стапалото, помагајќи брзо да се закрепнат. Универзално вклопување : Папучи од мраз од гел не е разлика помеѓу левите и десните нозе, унисекс. Една големина најмногу одговара, видете ја сликата Димензии за повеќе детали. Издржлив е на подножјето, лесно се облекува и полетува и повеќе пријателски расположен на отечените нозе споредувајќи се со ледените чевли или чорапите.