Аларм за паметни сирени, безжичен аларм за безбедност на домот, 105dB 2.4G WiFi провалник аларм DIY паметен систем за безбедност на домот со звук и светлосен аларм, контрола
  • Неодамнешно

Аларм за паметни сирени, безжичен аларм за безбедност на домот, 105dB 2.4G WiFi провалник аларм DIY паметен систем

DEN 995.20

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

[105 d B] : Гласниот (105 d B) вокализатор на сирената може да се слушне од растојание со или без употреба на мобилен телефон и привлекува итно внимание Со 8 звуци на сирена, копчето го избира вашиот омилен ринг -тон врз основа на вашата индивидуална предност. [Лесно за инсталирање] : Лесно поставете ги безжичните аларми за безбедност на домот за неколку минути. Користете го USB -кабелот за напојување за да се вклучите во кој било електричен излез и зашрафете го во идот. Алармната станица секогаш треба да биде поврзана со адаптерот за наизменична струја. Батериите (не се вклучени) се само за итна употреба. [Wi Fi Connection] : Вашиот систем за аларми за дома работи за асистент на Google. Можете лесно да го контролирате Остави, разоружувајте и домашен режим со вашиот глас, ослободувајќи ги рацете. Без центар, Wi Fi врска, само Wi Fi мрежа 2,4 GHz, мрежата на Wi Fi само 5 GHz не е поддржана. [Аларм за сензор за звук на светлина] : Алармот за паметни сирени додава звучни и визуелни аларми на постојниот домашен систем. Можете да додадете сензори на врата и прозорец, детектори за движење, безжични врата и детектори на вода за да создадете ефикасен систем за безбедност на стан во стан. На пример, за време на отворањето на вратите, паметната врска и сирената се активираат од звук. [Контрола на апликацијата] : Преземете ја апликацијата Tuya Smart или за Smart Life App за да го контролирате вашиот Wi Fi паметен аларм директно од вашиот мобилен уред. Карактеристиките вклучуваат распоред, автоматски известувања за притисок и рачно вооружување и разоружување, за да можете да останете под контрола дури и кога сте во движење. Спецификација : Тип на ставка : Паметна сирена аларма за аларми : Апсколор : Вајтбатерски Тип : Потребно е 2 x CR123 3 V батерии (не е вклучено) безжично растојание : 45m/49.2ydwireless Тип : 2.4 Ghz Sound : 105 DBWIRELESS Стандард : IEEEE 802.11 B G NHOW за употреба : Инсталирајте 2 CR123 BATTERIES , Инсталирајте и USEPACKAGE список : 1 x звук и аларм за светло1 x налепница1 x кабел за полнење1 x завртки1 x Упатство за упатства за завртки1 x Упатство за упатства.

Item Type:
Smart Siren Alarm
Material:
ABS
Color:
White
Battery Type:
Requires 2 x CR123 3V Batteries (not Included)
Wireless Distance:
45M/49.2yd
Wireless Type:
2.4Ghz
Sound:
105dB
Wireless Standard:
IEEE 802.11b g n
How to Use:
Install 2 CR123 batteries, install and use:
Package List:
1 x Sound and Light Alarm:
1 x Sticker:
1 x Charging Cable:
1 x Screws:
1 x Screw Set:
1 x Instruction Manual: