Jessinie 50pcs 3мм светлина што емитува диоди LED мушка со жица Декоративен играчки за автомобили Индикатор светло DC 5V ~ 12V жолто светло 3мм
  • Неодамнешно

Jessinie 50pcs 3мм светлина што емитува диоди LED мушка со жица Декоративен играчки за автомобили Индикатор светло DC

DEN 0.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

LED монистра на ламби може да се користат на индикатори за сигнал, автомобили за играчки, далечински контролирани авиони, индикатори за модели и други монистра на ламби за кои е потребна индикација за функцијата на производот LED моќност на ламбата : 0,1 W; Напон : 5-12 V; Мушката на ламбата има дијаметар од 3 мм и висина од 5,1 мм. Диодите што емитуваат светло на LED се од агол на зрак од 30 ° -40 °. Должина на LED линија : 20см; Услужен живот до 100000 часа; Црвената линија е позитивна, а црната линија е негативна. Телото на мушка на ламбата е транспарентно и безбојно, а неговата луминисценција е жолта. LED монистра на ламби може да се користат на индикатори за сигнал, автомобили за играчки, далечински контролирани авиони, индикатори за модели и други монистра на ламби за кои е потребна индикација за функцијата на производот. LED моќност на ламбата : 0,1 W; Напон : 5-12 V; Мушката на ламбата има дијаметар од 3 мм и висина од 5,1 мм. Диодите што емитуваат светло на LED се од агол на зрак од 30 ° -40 °. Должина на LED линија : 20см; Услужен живот до 100000 часа; Црвената линија е позитивна, а црната линија е негативна. Телото на мушка на ламбата е транспарентно и безбојно, а неговата луминисценција е жолта. Параметри на производот Име на производот : 3мм лента за ламби за ламби Моќност : 0,1 W напон : 5-12 V ламба мушка : дијаметар 3мм, висина 5,1мм сјајно агол : 30-40 ° услужен живот : 100000 часови Должина на линијата : 20 см. Боја на жица : црвена и црна линија , red line is positive, black line is negative Product name : 5mm ribbon lamp beads Power : 0.1 W Voltage : 5-12 V Lamp bead : diameter 5mm, height 7.8mm Luminous angle : 25-35 ° Service life : 100000 hours Line length : Боја на жица од 20 см : Црвена и црна линија, црвена линија е позитивна, црната линија е негативна Белешка : Телото на ламбата е транспарентно и безботно, а светлината испушта во други бои.