Ironелезо на хартија за пренос на топлина, etет-про SS Sofstretch 11 x 17 Прилагодено пакување 100 листови
  • Неодамнешно

Ironелезо на хартија за пренос на топлина, etет-про SS Sofstretch 11 x 17 Прилагодено пакување 100 листови

DEN 2.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Создадете трансфери на железо со употреба на обична облека, железо, печатач со млаз и најмногу софтвер За употреба на бели или лесни ткаенини. Хартија за трансфер на комерцијална оценка. Хартија за пренесување на топла кора. Висок квалитет; Долготрајно. ПРОИЗВОД ЗА ПРОИЗВОД НА ПРОИЗВОДИТЕ НА ПРОИЗВОДИТЕ НА ПРОИЗВОДИТЕ НА ПРОИЗВОДИТЕ НА ПРОИЗВОДИТЕ НА ПРОИЗВОДИТЕ НА ПРОИЗВОДИТЕ НА ПРОИЗВОДИТЕ НА ПРОИЗВОДИТЕ НА ПРОИЗВОДИТЕ НА ПРОИЗВОДИТЕ НА ПРОИЗВОДИТЕ НА ГОДИНАТА ПОВЕЕ ИЛИЦИЈА ИЛИЦИЈА НА INKJET, до светло обоени маици, џемпери, влошки на глувчето, брегови, загатки и кожни производи. Добро работи со памук, мешавини од памук и синтетика. Ова е најлесниот производ за употреба и има најмалку „рака“. Упатства за печатење на комерцијални упатства за печат : 1. Печатете ја сликата во формат на обратна/огледало. Исечете ги неоткриените области на трансферот доколку сакате. Упатства пред пренесување : 1. Подгответе ја подлогата со тоа што површината е чиста, суво и без брчки. Пренесување упатства : 1. Ставете го трансферот на горниот дел од облеката со страната на сликата што ја допира подлогата (хартијата за поддршка е свртена кон вас). Притиснете 30 секунди @ 375 ° F користејќи среден/тежок притисок. Излупете ја хартијата додека сè уште е топла во мазно дури и движење. (Хартијата може да се излупи на која било температура, во зависност од тоа што се претпочитаат резултатите од „чувството“). За најдобра „рака“, истегнете ја облеката додека е топла. Упатства за пеглање на рака Производ #9811 P0 Упатства за печатење : 1. Печатете ја обратна/огледална слика на обложената страна на хартијата. Исечете ги неоткриените области на трансферот. Упатства пред пренесување : 1. Загрејте го железото до највисоко поставување-Не користете пареа (празна целата вода). железо на мазна тврда површина; Не користете табла за пеглање. Ставете перница на површината и пеглајте ја перницата отстранувајќи ги сите брчки. Ставете ја подлогата на перница и пеглајте го за да ги отстраните брчките.