Aceteel HSS 7/16 -32 UN Ti-обложена машина допрете, 7/16 x 32 UN Titanium обложена нишка Допрете десна рака
  • Неодамнешно

Aceteel HSS 7/16 -32 UN Ti-обложена машина допрете, 7/16 x 32 UN Titanium обложена нишка Допрете десна рака

DEN 220.64

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

【Големина】 Должина : 3,15 "/80мм, глава на конец : 0,87"/22mm, квадратна глава : 6,3мм x 6,3мм (L*W), дијаметар на шанк : 8,0мм, теренот : 32 TPI 【Функција】 Дизајн на директна флејта, изработена од голема брзина челик со голема цврстина и цврстина, обложување на титаниум за подобрување на отпорност на абење и фузија, долг животен век на услугата. 【Апликација】 Направете или поправете нишка, погодна за повеќето метали, бакар, легура челик, леано железо, алуминиум, месинг, абразивен челик, челик A3, железна плоча итн. 【Употреба】 Може да се користи со рачна опрема или специјални конзоли за обработка за прислушување, соодветно додавање на течноста за ладење може да го продолжи животниот век на услугата при прислушување. 【Пакет вклучен】 1 парчиња 7/16-32 ООН Допрена на низата на десната рака. Големина : 7/16 "-32 UN Straps Flute Thraps. Насока на сечење : десна рака. Материјал : челик со голема брзина. Не за прислушување на слепите дупки. Лесно за употреба може да се користи со рачна опрема или специјални конзоли за обработка, како што се машини за прислушување, вежби за клупи за вежбање, ЦПУ, центри за обработка, итн. Колку е поголема цврстината на преработениот производ, колку е побавна брзината. Препорачана стапка на добиточна храна : Општ челик : 6-15м/мин; потежок челик : 5-10м/мин; не'рѓосувачки челик : 2-7м/мин; леано железо : 8-10m/min. Совети за совети 1. Пред да се прислушува потврдете дали дијаметарот на тркалезната дупка е соодветен и да преземе заштитни мерки при работа. температура и намалување на загубата на чешма. Ако се соочи со тешкотии при ротација, прислушувањето треба да биде суспендирано. Бидете сигурни да изберете соодветно масло за сечење за комплексот процес на прислушување и нанесете анти-масло за одржување по употреба.