Керамичка табла за лемење на саќе, плоча за печатење со печатење на накит за печатење во боја, 135 * 95 * 13mm / 5.31 * 3,74 * 0,51inch Производи на плоча за саќе
  • Неодамнешно

Керамичка табла за лемење на саќе, плоча за печатење со печатење на накит за печатење во боја, 135 * 95 * 13mm / 5.31

DEN 143.84

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Апликации : Одборот може да се користи во операциите за лемење и заварување за деликатни и сложени работни места, широко користени во среброто и изработка на накит Дупките за саќе, исто така, обезбедуваат точки на сидро за иглички или жици, кои се користат за одржување на делови на површината. Исто така, широко се користи во боја, печатење, сушење и други индустрии. Заштеда на енергија и брзо загревање : Заштеда на енергија, загревање на брза, висока топлинска вредност, заштеда на повеќе од 40% на гас, температурата на горење е околу 1000 ° C и со малку или никакво термичко проширување. Идеално за накит и други занаети за лемење. Силна пенетрација : Силна пенетрација : Користејќи порозна керамичка плоча како горилник, инфрацрвеното зрачење на согорување има силна продорен моќ, што во голема мерка ја зголемува стапката на горење. Економичен и практичен : униформа ефект на греење. Со висока ефикасност и ниско загадување, што е економично и практично. Подготвува топлина за време на лемењето и може да се исчисти со вода. Материјал : 100% сосема нов и висок квалитет. Изработено е од керамика. Honey Comb Плоча за лемење е направена алумина керамика која е перфорирана како шема на саќе, содржи дупки за да ја одразува топлината. Карактеристики : ✱100% сосема нов и висок квалитет. ✱ Користејќи порозна керамичка плоча како горилник, инфрацрвеното зрачење со согорување има силна продорен моќ. ✱ Енергија заштеда, загревање на брза, висока топлинска вредност, заштедувајќи повеќе од 40% на гас, температурата на горење е околу 1000 ° C. - Ефект на греење. Со висока ефикасност и ниско загадување, што е економично и практично. ✱ Широко користено во боја, печатење, сушење и други индустрии. Спецификација : Состојба : 100% сосема нов материјал : Керамичка боја : како што е прикажано во големината на сликата : приближно. 135 * 95 * 13mm / 5.31 * 3,74 * 0,51inch Тежина : Прибл. Список на пакети 170 G : 1 * табла за лемење на саќе.