Saduenfr Соларна Енергија Сензор За Движење Светла, IP65 Водоотпорен 80W Движење Активирани Соларни Светла На Отворено, Самрак До Зори За Ѕидови, Совршен За Гаражи И Дворо?
  • Неодамнешно

Saduenfr Соларна Енергија Сензор За Движење Светла, IP65 Водоотпорен 80W Движење Активирани Соларни Светла На Отворено,

DEN 559.84

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

€Мини Соларни Светла Q Како ултра-светла мини соларна ѕид светлина, ОВОЈ 80w модел обезбедува 120 Висока ефикасност 2835 Led Диоди и голем 2000mah литиум батерија за генерирање на силна светлина цела ноќ Високоефикасните соларни панели имаат стапка на конверзија на енергија до 20% за целосно полнење на батеријата за 5-6 часа. Може да остане осветлен 6-8 часа со едно полнење без потреба од жици или плаќање сметки за комунални услуги. Можете да уживате во нула такси за електрична енергија. €3 Режими На Осветлување Оваа LED МИНИ соларна светлина нуди 3 погодни режими : Режим 1 : Сензор За Движење : Кога ќе се открие движење, светлината осветлува со 100% осветленост. Се исклучува 15 секунди откако движењето повеќе не е откриено. Режим 2 : Сензор За Движење + Затемнет Режим : кога ќе се открие движење, светлината осветлува со 100% осветленост. 15 секунди откако движењето повеќе не е откриено, осветленоста се намалува на 30%. Се враќа на 100% осветленост кога повторно ќе се открие движење. Режим 3 : Постојано Вклучување (Автоматски се вклучува во самрак и се исклучува во зори). ●Водоотпорен И Издржлив ● ова висококвалитетно интегрирано мини соларно ѕидно светло е изработено од издржливи материјали за сите временски услови. Водоотпорниот рејтинг IP65 овозможува оваа светлина да работи на дожд, снег и екстремни температури (-22°F до 140°F). Одговара на различни локации како дворови, гаражи, градини, излези/влезови, дворови, влезови итн. ●Лесен За Инсталирање И Употреба Оваа мини сончева светлина доаѓа со ѕидни држачи за лесна самостојна инсталација. Прилагодете го аголот на светлината и соларниот панел во оптимална положба. Препорачуваме висина на инсталација од 6,5 до 9,8 стапки. За најдобри перформанси, наполнете го соларниот панел на директна сончева светлина 5 до 8 часа пред првата употреба. Инсталирајте ја светлината во отворена област без сенка или пречки. ●По Продажбата На Услуги Оваа мини соларна ѕидна светлина доаѓа со 2-годишна гаранција. Контактирајте го нашиот тим за услуги на клиентите преку е-пошта за какви било проблеми. Ние ќе одговориме во рок од 24 часа. Ние нудиме соларни светла во различни стилови за дворови, градини, излези/влезови, патеки, дворови, влезови итн. €Мини Соларни Светла Q Како ултра-светла мини соларна ѕид светлина, ОВОЈ 80w модел обезбедува 120 Висока ефикасност 2835 Led Диоди и голем 2000mah литиум батерија за генерирање на силна светлина цела ноќ. Високоефикасните соларни панели имаат стапка на конверзија на енергија до 20% за целосно полнење на батеријата за 5-6 часа. Може да остане осветлен 6-8 часа со едно полнење без потреба од жици или плаќање сметки за комунални услуги. Можете да уживате во нула такси за електрична енергија. €3 Режими На Осветлување Оваа LED МИНИ соларна светлина нуди 3 погодни режими : Режим 1 : Сензор За Движење : Кога ќе се открие движење, светлината осветлува со 100% осветленост.